Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlatego podczas wakacyjnego wypoczynku warto również pamiętać o prawidłowej pielęgnacji naszego ciała. Żeby zabiegi nawilżające dały pożądany efekt muszą być wykonywane za pomocą odpowiednich kosmetyków zawierających nawilżające składniki aktywne. W codziennej pielęgnacji należy:

- do demakijażu używać łagodnych kosmetyków bez dodatku mydła

- po zabiegach oczyszczających twarz, używać preparatów tonizujących i kremu nawilżającego

- rano twarz smarować lekkim kremem nawilżającym, najlepiej na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu i zawierającym filtry UV

- do mycia ciała używać żeli z dodatkiem parafiny lub oliwki

- unikać gorącej wody do kąpieli, a szczególnie do mycia twarzy, bo gorąca woda dodatkowo podrażnia i wysusza skórę

- po każdej kąpieli dokładnie natłuszczać ciało

- rozsądnie korzystać z kąpieli słonecznych i regularnie używać kremów z filtrem UV

- raz w tygodniu wykonywać łagodny peeling enzymatyczny

Jeśli jednak w pełni chcemy zadbać o wysuszoną skóry warto odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny i zafundować sobie zabieg z wykorzystaniem masek nawilżających. Jest kilka rodzajów masek nawilżających, najpopularniejsze z nich to maski kremowe, okluzyjne i algowe.

Maski okluzyjne

Maski te nie przepuszczają wody. Po nałożeniu na skórę tworzą przestrzeń, w której zatrzymywana jest woda parująca ze skóry. Dzięki temu tworzy się wilgotne środowisko, które dodatkowo ułatwia wchłanianie składników aktywnych, które kosmetyczka nanosi na skórę przed nałożeniem maski. Przykładem maski okluzyjnej jest maska gipsowa i parafinowa. Decydując się na ten rodzaj zabiegu trzeba pamiętać, że pod niektórymi maskami znacznie wzrasta temperatura, co zwiększa wchłanianie preparatu nawilżającego. Daje to lepsze efekty ale jest niewskazane dla osób z cera wrażliwą i naczynkową.

Maski kremowe

Zaletami masek kremowych są kremowa konsystencja, duża zawartość składników odżywczej i silne właściwości  nawilżające. Kosmetyczka nałoży na ciało grubą warstwę maski, a po 15-30 minutach nadmiar maski, który nie zostanie wchłonięty zostanie wmasowany.

Maski algowe

W tego rodzaju maskach wykorzystywane są wyciągi z alg, które są bardzo bogate w składniki odżywcze. Najczęściej mają konsystencję proszku, który bezpośrednio przed zabiegiem kosmetyczka miesza z wodą.  Maski algowe mogą być zastygające, czyli po nałożeniu tężeją na skórze i będzie można je usunąć w jednym kawałku lub nie zastygające, które nakłada się na specjalną gazę dzięki czemu łatwiej ją usunąć.

 
 

Tagi:

skóra ,  uroda ,  sucha skóra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót