Partner: Logo KobietaXL.pl

Plamy wątrobowe nie są efektem chorej wątroby ani domeną osób w starszym wieku. Główną przyczyną ich powstawania jest  długotrwałe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Efekty dużej dawki promieniowania słonecznego mogą być widoczne dopiero po kilku latach, jednak częste przebywanie na słońcu może spowodować pojawienie się takich plam już w młodym wieku. Tworzą się one w miejscach, gdzie zbiera się nadmiar pigmentu.

 

Oto kilka metod, które możesz zastosować w domu

 

1. Sok z cytryny: aplikuj go bezpośrednio na przebarwienia. Stosowany na twarz daje też efekt świetlistej cery. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne już po 4- 5 dniach.

 

2. Sok z pomidorów i jogurt: usuwa przebarwienia po słońcu. Można dodać odrobinę mąki, aby uzyskać konsystencje maski, nakładamy na 20 minut i zmywamy zimną wodą. Działa też na inne rodzaje przebarwień i świetnie rozjaśnią skórę.

 

3. Suszone skórki pomarańczy: rozgniatamy je na proszek i mieszamy z twarożkiem. Nakładamy na przebarwienia i zmywamy zimną wodą po 15 minutach. Nakładać 3 razy dziennie.

 

4. Mięta: robimy papkę ze świeżych liści. Zmywamy po 20 minutach. Należy powtarzać przez 15 dni.

 

5. Kwiat jaśminu: sok wyciśnięty z kwiatów ma właściwości wybielające, należy go nakładać bezpośrednio na przebarwienia.

 

 

ZapiszZapisz

Tagi:

uroda ,  skóra ,  plamy ,  przebarwienia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót