Partner: Logo KobietaXL.pl

Łojotok to wzmożone wydzielanie łoju, inaczej sebum. Gruczoły łojowe nie są umiejscowione równomierne na ciele człowieka. Najwięcej z nich znajduje się w tzw. strefach łojotokowych czyli na twarzy w strefie T (czoło, nos, broda), na górnej części klatki piersiowej i między łopatkami. Natomiast dłonie i stopy człowieka w ogóle nie są wyposażone w gruczoły łojowe.

 

U osób z tłustą skórą cera wygląda nieestetycznie. Błyszczy się, ma grubą warstwę rogową, przybiera odcień żółtawy lub szarawy, pojawiają się na niej zaskórniki. Zaskórniki to czopy łojowo-rogowe, powstały w wyniku nadprodukcji łoju. Zaletą skóry tłustej jest to, że jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i wolniej się starzeje. 

 

Pielęgnacja skóry tłustej polega na uregulowaniu pracy gruczołów łojowych, poprawie ukrwienia i redukcji nadmiaru warstwy rogowej.

 

Prawidłowe oczyszczanie ma na celu nie dopuszczenie do zatykania się porów. Zabieg ten powinno się wykonywać minimum dwa razy dziennie za pomocą łagodnych preparatów przeznaczonych dla cery tłustej.

 

Przed snem należy wykonać dokładny demakijaż, resztki kosmetyków będą nasilać powstawanie zaskórników.

 

Dwa razy w tygodniu powinno się złuszczać naskórek za pomocą peelingów i maseczek ściągających pory.

 

Warto zainwestować w tonik, który pomoże utrzymać prawidłowe pH skóry oraz krem do twarzy dedykowany cerze tłustej.

 

Nie wolno stosować preparatów na bazie alkoholu, ponieważ działa on drażniąco i wysuszająco na skórę, co paradoksalnie może przyczynić się do zwiększenia produkcji łoju. 

 

 

Tagi:

skóra ,  uroda ,  tłusta skóra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót