Partner: Logo KobietaXL.pl
Poznajcie 10 sposobów użycia majonezu, o których może nie macie pojęcia.
 
 
1. Usuwa klej i etykiety
Naturalne emulgatory zawarte w majonezie świetnie czyszczą różne powierzchnie z kleju, a nawet z gumy do żucia. Wystarczy pokryć zaklejona powierzchnię na 5 minut majonezem, a potem zetrzeć wilgotną szmatką.
 
 
2. Usuwa plamy wody z mebli
Plamy po szklankach, drobne rysy, znikną jeśli rozprowadzisz na nich majonez i zostawisz na 10 minut. Wytrzyj potem do sucha ściereczką. Uwaga – sprawdźcie najpierw na małym kawałku drewna.
 
 
3. Pomaga zdjąć pierścionek
Jeśli spuchły ci palce i nie możesz zdjąć pierścionka czy obrączki, wystarczy posmarować palec majonezem. Następnie trzeba delikatnie obracać pierścionkiem i powoli zsunąć go z palca.
 
 
4. Usuwa martwe gnidy z włosów
Niestety, wszawica jest nadal częsta i choć jest wiele specjalistycznych środków, problemem jest usuwanie martwych gnid. Przed pójściem spać należy nałożyć majonez na suche włosy i przykryć czepkiem z folii. Rano należy wymyć włosy szamponem i wyczesać martwe gnidy.
 
 
5. Odżywia włosy
Po umyciu włosów i wytarciu ręcznikiem, należy nałożyć na nie około łyżki majonezu. Po godzinie spłukać włosy wodą z odrobiną szamponu. Majonez ze względu na swój skład, stymuluje wzrost włosów i robi łagodny peeling skóry głowy.
 
 
6. Usuwa martwy naskórek
Majonez jest idealnym środkiem do usuwania martwego naskórka z łokci czy kolan. Może być stosowany jako maseczka złuszczająca na twarz. Wystarczy nałożyć go na 15 minut, a potem spłukać ciepłą wodą.
 
 
7. Nabłyszcza liście
Jest świetnym środkiem do pielęgnacji roślin. Liście przecierane majonezem zachowują połysk nawet do 8 dni.
 
 
8. Przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych
Poparzone miejsca należy przykryć kompresem z majonezu. Zabieg można kilkakrotnie powtarzać.
 
 
9. Wzmacnia paznokcie
Osoby o słabych i kruchych paznokciach powinny moczyć je około 5 minut dziennie w majonezie. Potem wystarczy spłukanie ciepłą wodą. Po kilku zabiegach zobaczycie różnicę.
 
 
10. Wypełnia pęknięcia w drewnie
Uszkodzone meble naprawicie za pomocą majonezu. Pęknięcia należy wypełnić majonezem, następnie przecierać do uzyskania połysku.
 
 
 
 
 
 

Tagi:

majonez ,  porady domowe ,  uroda ,  włosy ,  wszawica , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót