Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Wypij shake proteinowy przed snem

Zapewne lubisz wieczorem pić gorące napoje, herbatę, a może zioła. Może też wolisz zimne i gazowane? Zapomnij o tym. 3 godziny przed snem wypij ostatni raz taki napój. Przed snem wypij shake, który zawiera co najmniej 30 gram białka. Badania wykazały, że napoje zawierające białko zwiększają ilość kalorii spalanych podczas odpoczynku.

 

2. Jedz lekkie kolacje

Często nie jemy cały dzień, aby wreszcie wieczorem skonsumować solidny posiłek. To błąd. Jedzenie zakłóca wówczas pracę mózgu i nie pozwala wejść w fazę snu głębokiego. A to powoduje, że wchłonięte kalorie zamieniają się w tłuszcz.

 

3. Unikaj alkoholu

Pamiętaj, że picie alkoholu przed snem zakłóca procesy metaboliczne odpowiedzialne za spalanie tłuszczu. 3 godziny przed snem powstrzymaj się od takich trunków.

 

4. Śpij 7-8 godzin

Gdy spada ilość snu, nasze ciało zużywa mniej energii wchodząc na „tryb oszczędny”. Tak samo jak bateria w twoim telefonie. Działa pełną parą tylko wtedy, gdy jest naładowana na full.

 

5. Nie ćwicz przed snem

Nie jest zalecane by ćwiczyć później niż 4 godziny przed snem. Wieczorne ćwiczenia rozregulowują nasz organizm i powodują problemy z zasypianiem.

 

6. Wyłącz elektronikę w sypialni

Badacze ostrzegają, że problemy ze snem powoduje emisja niebieskiego światła, wytwarzanego przez nasze telefony, telewizory czy komputery. To zaś prowadzi do zmniejszenia ilość produkowanej melatoniny. Dlatego usuń z sypialni takie urządzenia i staraj się nie korzystać z nich bezpośrednio przed snem.

 

7. Śpij w chłodnym pomieszczeniu

Wbrew pozorom chudnie się w zimnym otoczeniu, a nie w gorącym. Ciało musi napracować się sporo, żeby nie zmarznąć. Dlatego optymalna temperatura w sypialni to 19 stopni. Wtedy spalamy najwięcej kalorii podczas snu.

 

8. Śpij w ciemnym pokoju

Spanie w całkowitych ciemnościach stymuluje produkcję melatoniny. Odpowiada ona nie tylko za dobry sen, ale pomaga spalić tłuszcz.

 

9.Śpij nago

Okazuje się, że spanie nago powoduje, że podobnie jak spanie w chłodzie, w organizmie przyspiesza przemiana materii. Spalisz wtedy więcej kalorii.

Tagi:

odchudzanie ,  sen ,  melatonina , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót