Partner: Logo KobietaXL.pl

Wydawać by się mogło, że na temat odchudzania wiemy już wszystko. Teoretycznie zdrowa dieta i odpowiednio częsta aktywność fizyczna to klucz do sukcesu, jednak nie każdy organizm reaguje na kuracje odchudzające w taki sam sposób. Co więcej, często zapominamy, że chcąc szybko się odchudzić, musimy najpierw przygotować nasze ciało na spory wysiłek.

Rozsądek sposobem na szybszą utratę zbędnych kilogramów

Dieta, dietą, aktywność, aktywnością, jednak gdy organizm nie jest przygotowany do kuracji odchudzającej, możesz niewiele osiągnąć. Przede wszystkim, zanim wybierzesz dietę, musisz spokojnie usiąść i znaleźć przyczynę kłopotów z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jeżeli sporo się ruszasz i nie prowadzisz siedzącego trybu życia, stosujesz zdrową dietę, a i tak Twoja waga stale pokazuje coraz więcej, być może przyczyną są zaburzenia hormonalne, więc w takim przypadku lepiej rozpocząć odchudzanie od wykonania podstawowych badań.

W przypadku, gdy nie jesteś osobą aktywną, a Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, usiądź i spisz na kartce Twoje „grzeszki” żywieniowe. W takim przypadku kurację odchudzającą opartą na diecie i ćwiczeniach warto rozpocząć od oczyszczania organizmu z toksyn i przyśpieszenia metabolizmu, który zwalnia, kiedy rezygnujesz ze zdrowego odżywiania i mało się ruszasz. Jeżeli chcesz szybko schudnąć, korzystaj z wiedzy ekspertów – już dziś sprawdź tutaj, co jeść, żeby schudnąć 10 kilogramów w miesiąc i zacznij stosować dietę, która zapewni Twojemu organizmowi maksimum składników odżywczych, pomimo znacznego ograniczenia kaloryczności posiłków.

Jak szybko schudnąć?

Szybkie odchudzanie może być skuteczne, ale wymaga sporego samozaparcia. Ważne jest także to, aby mimo stosowania diety nie popaść ze skrajności w skrajność, zaczynając z dnia na dzień się głodzić. Oczywiście zauważysz wówczas spadek masy ciała, ale szkody, które wyrządzisz w swoim organizmie i szybki efekt jo-jo nie pozwolą Ci cieszyć się efektami odchudzania.

Szybkie odchudzanie jest możliwe, ale pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, których musisz przestrzegać podczas kuracji:

  • po pierwsze - zwiększ ilość spożywanych posiłków i ogranicz ich wielkość oraz dużo się ruszaj;
  • po drugie - pij codziennie minimum 1,5 litra wody mineralnej oraz włącz do swojej diety herbaty ziołowe przyśpieszające trawienie;
  • po trzecie - unikaj wieczornego podjadania oraz sięgania po przekąski pomiędzy posiłkami;
  • po czwarte - kup dobre preparaty ujędrniające skórę i stosuj je 2 razy dziennie;
  • po piąte – korzystaj z mocy naturalnych suplementów, które uzupełnią braki witamin i minerałów w diecie, usprawnią metabolizm oraz pomogą ograniczyć uczucie głodu.

 

odchudzanie

 

 

Niezastąpionym wsparciem w dążeniu do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest także doświadczenie i wsparcie osób, które tak samo, ja Ty chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów lub już pokonały nadwagę i otyłość. Wiele ciekawych wskazówek znajdziesz na forach internetowych - godne polecenia porady publikowane są na forum Medicot, gdzie możesz nie tylko znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, ale także podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami.

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  sylwetka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót