Partner: Logo KobietaXL.pl

Naukowcy to potwierdzają – kminek ma niesamowite właściwości odchudzające.
Jak się okazuje, wystarczy jeść raz dziennie jogurt naturalny dokładnie wymieszany z łyżką kminku, by pozbyć się nawet 20 kilogramów nadwagi w ciągu zaledwie miesiąca.

Rzecz jasna kminek wspomaga przemianę materii, ale nie zadziała przy obżarstwie. Potrzebna jest zrównoważona dieta i odpowiednie nawilżanie organizmu.
Ale kminek może być kluczowy w odchudzaniu!
W niedawnych badaniach analizowano działanie kminku. 88 kobiet, które były na diecie niskokalorycznej podzielono na dwie grupy. Połowa z nich miała dziennie dodatkowo spożywać 3 gramy kminku dwa razy dziennie.
 
Po zakończeniu badania okazało się, że grupa jedząca kminek schudła około 4 kilogramów więcej, zmniejszyły się bardziej ich obwody w centymetrach oraz masa tłuszczowa w organizmie.
 
Dlaczego kminek pomaga schudnąć? Sam w sobie nie ma praktycznie kalorii – zaledwie 16 w dwóch łyżkach. Dzięki swojej pikantności, wysokiemu poziomowi wapnia i żelaza pomaga spalić więcej kalorii. Zawiera też antyoksydanty, które obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi, co też wspomaga odchudzanie.
 
Kminek zawiera też mangan, miedź, magnez, fosfor i witaminę B1. Pobudza wydzielanie enzymów trawiennych, wzmacnia układ odpornościowy.
Chroni przed chorobami oczu, zmniejsza stany zapalne, zwłaszcza w trzustce i wątrobie, ma wpływ na stan naszych kości.

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  kminek ,  jogurt , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz