Reklama:
Reklama:

Często wiąże się także ze zmianą nawyków żywieniowych na całe życie. Ale niekoniecznie wiąże się z katuszami i wyrzeczeniami.

- Z mojego doświadczenia wynika, że prawie każda osoba, która przez dłuższy czas odchudza się właśnie napotyka na te gorsze chwile – mówi newsrm.tv Monika Honory, specjalistka ds. żywienia oraz autorka nowatorskiej diety.

Kryzys możemy wyszczególnić w trzech głównych obszarach. Pierwszym z nich jest moment, kiedy waga zatrzymuje się. Oczekujemy, że będzie ona ciągle spadała, bo przecież restrykcyjnie przestrzegamy diety. Aż tu nagle w jakimś momencie waga zatrzymuje się na tydzień, dwa, a może nawet i dłużej. Jaka jest na to rada? – Przede wszystkim trzeba przygotować się psychicznie do procesu redukcji. Przygotować się na to, że zatrzymanie wagi podczas odchudzania jest zupełnie prawidłowym etapem i wcale nie świadczy o tym, że dieta którą wybraliśmy jest dla nas nieprawidłowa – radzi Monika Honory.

Drugim etapem jest czas, kiedy oczekujemy, że waga będzie spadała, że będziemy gubić więcej kilogramów, a w rzeczywistości odbywa się to wolniej. To naturalne, organizm człowieka potrzebuje na wszystko czasu. Jak przygotować się na ten okres? – Przede wszystkim zaufać sobie i swojemu organizmowi i wierzyć w to, że jeśli wybraliśmy zdrowy sposób odchudzania to na pewno nasz organizm najlepiej będzie wiedział w jakim tempie i ilu kilogramów się pozbyć – tłumaczy Monika Honory.

Trzecim, trudnym etapem jest moment pokus. Czas gdy chcemy sięgnąć po coś, co jest w danej diecie zakazane, czego jeść nie powinniśmy. Jak uchronić się przed takim momentem? – Należy po prostu wybierać diety, które nie są dietami ograniczającymi. Warto wybierać diety, które są różnorodne. Które zapewnią nam całe bogactwo smaków, zapachów, a przez to również składników odżywczych. Bardzo ważne jest też wsparcie ze strony naszych bliskich, przyjaciół, ale także wsparcie w postaci grup osób, które dążą do tego samego celu – mówi autorka programu „Przemiany wg Moniki Honory” i dodaje. – Każdy kryzys można oswoić właśnie poprzez to, że przygotujemy się na te gorsze chwile. Kryzys to chwilowy przystanek w drodze do osiągnięcia swojego celu.

źróło newsrm.tv
foto internet

Tagi:

odchudzanie,  dieta,  kryzys,  jedzenie, 

Loading...

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

  • Komentarz od: ~Kamila   zgłoś nadużycie  

    Podczas odchudzania dopadł mnie kryzys związany z kompletnym brakiem progresu. Przez to odechciało mi się ćwiczyć i trzymać wyznaczonej diety. Dopiero jak zaczęłam wspomagać swoją kurację stosując iqacai, waga zaczęła spadać. Wychodzi na to, że jagody acai to bardzo innowacyjny produkt, który rzeczywiście pozwala na spalenie tkanki tłuszczowej.

Powrót
Reklama:

Reklama:
Wyszukiwarka
Reklama:
Najnowsze
Menu
Reklama:
Reklama:
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...