Partner: Logo KobietaXL.pl

Choć pewnie nie raz jedliście kminek w rożnych potrawach, zapewne nie wiecie, że oprócz ciekawego smaku, ma on wiele innych właściwości.

 

W rzeczywistości jest doskonałym spalaczem tłuszczu! Ta przyprawa świetnie przyspiesza przemianę materii i wspomaga odchudzanie.

 

W badaniach, prowadzonych na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Shahid Sadoughi w Iranie, analizowano działanie kminku. 88 kobiet, które były na diecie niskokalorycznej podzielono na dwie grupy. Połowa z nich miała dziennie dodatkowo spożywać 3 gramy kminku dwa razy dziennie wymieszane z jogurtem. Druga grupa dostawała sam jogurt.

 

Po zakończeniu badania okazało się, że grupa jedząca kminek schudła około 14 kilogramów więcej, zmniejszyły się bardziej ich obwody w centymetrach oraz masa tłuszczowa w organizmie.

 

Dlaczego kminek pomaga schudnąć? Sam w sobie nie ma praktycznie kalorii – zaledwie 16 w dwóch łyżkach. Dzięki swojej pikantności, wysokiemu poziomowi wapnia i żelaza pomaga spalić więcej kalorii. Zawiera też antyoksydanty, które obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi, co też wspomaga odchudzanie.

 

Kminek zawiera też mangan, miedź, magnez, fosfor i witaminę B1. Pobudza wydzielanie enzymów trawiennych, wzmacnia układ odpornościowy.

Chroni przed chorobami oczu, zmniejsza stany zapalne, zwłaszcza w trzustce i wątrobie, ma wpływ na stan naszych kości.

 

Badania mówią też, że kminek ma działanie przeciwnowotworowe.

 

Kminek można spożywać w rożnej formie – dodawać go jako przyprawę do rożnych dań – mięsa, ziemniaków, sałatek lub możemy pić napar z kminku. W tym celu wystarczy zalać wrzątkiem nasiona i odstawić na kilka minut.

 

 https://www.todo-mail.com/content.aspx?emailid=4046

https://www.lavanguardia.com/comer/20180819/451342426104/comino-valor-nutricional-propiedades-beneficios.html

 

 

Tagi:

odchudzanie ,  zioła ,  przyprawy ,  kminek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz