Partner: Logo KobietaXL.pl

Nie ma diety złej czy diety idealnej. Każda działa, pod warunkiem, że będziesz jej przestrzegać. Ale są diety krótkotrwałe, które pomagają szybko zrzucić niechciane kilogramy – głównie wodę, bo tak zaczyna się każde odchudzanie. Na naszym portalu znajdziesz ich pełen wybór. Mamy diety dosłownie z całego świata! O jednym musisz jednak pamiętać – te diety faktycznie wolno stosować przez kilka dni i jeśli na coś chorujesz, nie zapominaj o konsultacji z lekarzem.

 

Na pierwszy ogień wybierz dietę, na której jesteś w stanie wytrzymać. Owsiana? Lniana? Ananasowa? Znajdziesz je na naszej stronie. Krótkotrwała dieta daje dodatkową korzyść w postaci przyzwyczajania się do spożywania mniejszej ilości pokarmów. Nawet te dwa, trzy dni na głodówce powodują, że twój żołądek już tak nie woła o jedzenie. Pijesz wtedy z reguły dużo wody, odzwyczajasz się od węglowodanów i słodyczy. Krok pierwszy zrobiony.

 

Ale nie ma mowy o trwałym schudnięciu jeśli nie wyrobisz w sobie określonych nawyków. Sukces w odchudzaniu zależy w 70 procentach od zmian żywieniowych i w 30 procentach od ruchu. Idealnie jest więc, kiedy do diety dołączasz zajęcia sportowe. Nie każde – o tym jaki ruch odchudza też możesz u nas przeczytać.

 

Jeśli uda ci się wyrwać na krótkotrwałej diecie i faktycznie zrzucisz kilka pierwszych kilogramów, masz motywację by dalej działać. Na naszej stronie znajdziesz szereg przepisów na koktajle, które wspomagają odchudzanie, a często zastępują jeden posiłek. Możesz, a nawet powinnaś się nimi wspomagać. Wiele z nich bowiem zawiera naturalne składniki, które przyspieszają metabolizm. To tak zwane spalacze tłuszczu – pomagają pozbyć się niechcianych oponek.

 

Ale nie łudź się, że zaczniesz jeść, jak jadłaś, a będziesz chudła w oczach. Najprostsza droga do trwałego schudnięcia to rezygnacja z pszenicy i cukru, o czym możesz przeczytać. Cukier, ciasta, makarony i białe pieczywo to przekleństwo naszych czasów. Ale możesz pozwolić sobie na deser czy bułki, jeśli zastosujesz dietę 8 godzin – odchudza na pewno, choć ma swoje wymogi i wbrew pozorom wcale nie jest taka łatwa. Bez względu jednak na to, jaką dietę wybierzesz, musisz pozostać jej wierna. Pamiętaj, że jeśli chcesz schudnąć „na zawsze” nie możesz już jeść tego, co ci najbardziej pewnie smakuje i nie ma mowy o powrocie do obżarstwa. Stracone kilogramy odzyskasz wtedy z nawiązką.

 

Szukaj diet dla siebie w naszym dziale Odchudzanie, diety, ćwiczenia

 

 

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  zdrowie ,  odchudzający koktajl ,  spalacze tłuszczu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót