Partner: Logo KobietaXL.pl

Na czym polega ta dieta i jakie są jej zalety? Podobno odchudza bez większych wyrzeczeń, bo podstawowa zasada 5:2 polega na tym, że pięć dni w tygodniu jesz normalnie, a zaledwie dwa pościsz.

 

Tak więc podczas dwóch dni dietetycznych jesz 500 kalorii dziennie, jeśli jesteś kobietą i 600 w przypadku mężczyzn. Twórca diety dr Michael Mosley uważa, że dzięki temu wzrasta poziom IGF – 1, hormonu, który spala tkankę tłuszczową, a który często brany jest np. przez kulturystów. Zdaniem Mosleya, dieta ta także chroni przed zachorowaniem na nowotwory.

 

Krytycy diety ostrzegają, że dieta ta może być jednak przyczyna hipoglikemii, może powodować problemy z trawieniem, a nawet zaparcia, szczególnie jeśli nie będziesz piła w dniach postu wystarczającej ilości płynów.

 

Z kolei jej zwolennicy podkreślają fakt,że wagę traci się powoli, co chroni przed efektem jo-jo. W dodatku można być na niej cały czas.

 

W dni, w które nie pościmy kobiety mogą jeść maksymalnie 2000 kalorii, mężczyźni 2500. Nie uważaj więc,że dwa dni postu wystarczą jeśli przez 5 dni będziesz się obżerać. Co prawda 2000 kalorii to nie jest głodówka, ale też nie możesz jeść bez ograniczeń.

 

Na post należy wybrać dwa dni oddzielone od siebie na przykład wtorek i sobotę. Wówczas jemy tylko trzy posiłki. Przykładowe menu:

Śniadanie – 1 banan

 

Obiad – zupa z kalafiora i brokułów, rzecz jasna bez tłuszczu i śmietany

 

Kolacja – kawałek piersi z kurczaka z warzywami na parze.

 

Pamiętaj,że nawet jeśli schudniesz na jakiejkolwiek diecie, jeśli chcesz utrzymać wagę, nie możesz wrócić do starych nawyków!

Jak obliczyć, ile co ma kalorii? Tu podajemy sposób!

 

 

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  dieta 5:2 , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót