Partner: Logo KobietaXL.pl

Niedawno rozprawiłyśmy się z mitem na temat picia 2 litrów wody dziennie. To nie musi być woda! Możesz pić zioła, herbatę itp. Fakt, warto wodę pić, ale jesli jesteś szczupła i zdrowa, wcale nie musisz.

 

Teraz czas na kolejny mit. Na pewno słyszałyście o tym, że aby schudnąć, należy jeść pięć małych posiłków dziennie. Tymczasem są dietetycy, którzy absolutnie kwestionują ten pogląd – ich zdaniem, nieważne ile razy dziennie jesz, ale ile jesz i jak bardzo są to kaloryczne posiłki.

 

Pamiętacie, że jedna z zasad odchudzania bez wysiłku, jest oduczenie się jedzenia z przyzwyczajenia, w określonych godzinach, nawet wtedy, gdy nie jesteśmy głodne. To podstawowa zasada.

 

Druga – unikanie kalorycznych produktów, przekąsek, które znacznie podnoszą poziom cukru we krwi. Bo po nagłym spadku poziomu cukru znowu będziecie głodne. To jest podstawowa zasada i metoda na to, by nie czuć nieustająco głodu.

 

Nie ma znaczenia, ile razy dziennie jesz – czy jest to pięć, trzy, a może nawet dwa posiłki. Ważne jest, ile wówczas zjesz. Pamiętaj - odchudza tylko to, co zostawisz na talerzu!

 

Dlatego naucz się słuchać swojego ciała i według jego wskazówek reguluj rytm jedzenia. Staraj się wybierać rzeczy, które nie tuczą, warzywa, ryby, chude mięso. Unikaj jak ognia słodyczy. Jeśli czujesz głód, zamiast sięgać po czekoladkę, spróbuj zjeść jabłko, albo garść muesli. I nie daj się wciągać w diety oparte na sztucznie robionych koktajlach, one tylko wzmagają uczucie głodu!

 

Czytaj także o efekcie jo-jo

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  jedzenie ,  jak schudnąć , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót