Partner: Logo KobietaXL.pl

Czystek to roślina stosowana już ponad ćwierć wieku temu w leczeniu różnego rodzaju schorzeń i chorób. Ze względu na zawartości ogromnej ilości polifenoli (najwyższą wśród roślin europejskich) wykazuje bardzo wysokie działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwhistaminowe.

Jego właściwości antyoksydacyjne opóźniają procesy starzenia oraz pomagają odtruwać organizm. Polecany zwłaszcza podczas wiosennych i zimowych detoksów, czystek jest jednym z najlepszych naturalnych środków w walce z grypą.

Wiele artykułów na jego temat sugeruje, że jego działania antybiotyczne są kilkadziesiąt razy mocniejsze niż te występujące w dostępnych bez recepty lekach przeciwgrypowych i przeciwzapalnych. Dodatkowo jak żadna inna roślina, czystek doskonale usuwa toksyny z organizmu takie jak metale ciężkie - z tego względu polecany jest zwłaszcza osobom palącym papierosy.

Czystek działa również wybielająco na zęby oraz usuwa drażniący zapach ciała. Nie udowodniono, żeby jego zastosowanie lub przedawkowanie wykazywało jakiekolwiek szkodliwe działania uboczne.

W Polce ogromną popularność zyskały napary, pite w postaci herbaty. Z kolei za granicą doceniany jest głównie w postaci olejku i  jako eliksir młodości stosowany przez wiele kobiet w celu pozbycia się zmarszczek. Wciąż prowadzone są badania sprawdzające skuteczność wykorzystania rośliny podczas leczenia boreliozy oraz w walce z chorobami nowotworowymi. 


Czystek nalezy też pić podczas smogu!

 

Tagi:

detoks ,  dieta ,  zdrowie ,  czystek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz