Partner: Logo KobietaXL.pl

Toksyna to wszystko, co jest trujące dla organizmu. Są to szkodliwe substancje, które wnikają do organizmu i uszkadzają funkcje komórek. Żyjemy w w świecie pełnym toksyn – smogu, pestycydów, chemii dodawanej do żywności. Być może nie zdajecie sobie sprawy, ale kiedy nasze ciało ma tego dość, wysyła nam konkretne sygnały. Oto one.

 

1. Mgła mózgowa

Jeśli regularnie czujesz się zdezorientowany i doświadczasz utraty pamięci i niemożności skupienia się, mogą to być oznaki dezorientacji psychicznej. Może się to zdarzyć z powodu podrażnienia spowodowanego chemikaliami i toksynami, na które jesteś narażony.

 

2. Nieprzyjemny zapach ciała

Jednym z głównych objawów przedawkowania toksyn w organizmie jest inny niż zwykle zapach ciała. Dlatego też, jeśli odczuwasz silny zapach pod pachami lub twój oddech brzydko pachnie nawet dla ciebie, są to oznaki, że twój organizm próbuje pozbyć się toksyn. Wyjaśnienie jest proste: nasz organizm wytwarza gazy i zapachy, które są produktami ubocznymi metabolizmu i rozpadu wszystkiego, co jemy, wdychamy lub na co jesteśmy narażeni. Organizm próbuje je wyeliminować.

3. Ból stawów i mięśni

Jeśli cierpisz na niewyjaśnione bóle mięśni, możesz mieć niezwykle wysoki ładunek toksyn w swoim ciele. Bóle to objawy niekontrolowanego stanu zapalnego w organizmie. Zwykle dzieje się tak, gdy nabieramy nawyku jedzenia fast foodów, przetworzonej żywności, które są obciążone chemikaliami.

Niektóre szkodliwe toksyny pobudzają receptory bólu w mięśniach, co następnie prowadzi do skurczów mięśni oraz bólów mięśni.

 

4. Brak energii

Jeśli nawet dobrze śpisz, a mimo to budzisz się z uczuciem wyczerpania, jednym z głównych powodów może być przeciążenie toksynami. Badania wykazały, że istnieje związek między chronicznym zmęczeniem, a narażeniem na toksyny w środowisku, takie jak pestycydy, rozpuszczalniki i metale. Kiedy nasze ciała są przeciążone toksynami, nerki i wątroba walczą o pozbycie się tych dodatkowych odpadów.

Ponadto wysokie obciążenie toksynami może być również wyzwaniem dla nadnerczy. Może to prowadzić nawet do zespołu zmęczonych nadnerczy, co objawia się nieustającym stanem wyczerpania.

 

5. Dziwne reakcje skórne

Jeśli twoja skóra jest regularnie narażona na toksyny, możesz zacząć zauważać objawy, takie jak między innymi trądzik, wysypka, opuchlizna oczu i egzema. Ponadto produkty takie jak szampony, odżywki, mydła i płyny zawierają zazwyczaj szkodliwe substancje chemiczne, które mogą również powodować dziwne reakcje skórne.

Pamiętaj też, że wątroba musi pozbyć się większości toksyn, na które narażasz organizm. Ale jeśli jesteś przeciążony nadmiarem toksyn, twoja skóra musi jej pomóc. Może to również prowadzić do wysypek, czyraków lub trądziku.

 

6. Przybieranie na wadze pomimo ćwiczeń i diety

Toksyny mogą negatywnie wpływać na poziom niektórych hormonów w organizmie, szczególnie tych odpowiedzialnych za utrzymanie wagi. Ponadto wiele toksyn jest lipofilnych, co oznacza, że ​​są gromadzone w tkance tłuszczowej. Prowadzi to do zwiększenia masy ciała, a także uniemożliwia schudnięcie, ponieważ organizm nie uwalnia toksycznego tłuszczu, który tak łatwo zmagazynował.

 

7. Zaparcia

Przetworzona żywność, którą jemy, zawiera szkodliwe chemikalia, konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty. Kiedy spożywamy je regularnie, jelita cierpią, co może prowadzić do rozstroju żołądka lub zaparć. Jeśli wypróżnienia stają się nieregularny, oznacza to, że toksyny w twoim ciele są wchłaniane z powrotem do krwioobiegu, zamiast być usuwane każdego dnia.

 

Jak się bronić?

Na wiele czynników, takich jak zanieczyszczenie powietrza choćby, nie mamy wpływu. Możemy jednak zmienić dietę, sięgać po nieprzetworzoną żywność, unikać cukru, używek. Warto jak najwięcej czasu, o ile to możliwe, spędzać na łonie przyrody, najlepiej z dala od miasta. W domu warto mieć kwiaty, które oczyszczają powietrze z toksyn. NASA rekomenduje w tym celu pięć roślin:

 

 Epipremnum złociste

 

Roślina ta jest bardzo często w biurach i domach. Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej (Malezja i Indonezja) i Nowej Gwinei, ale dobrze przystosowuje się do każdego środowiska dzięki swojej sile i nie wymaga dużej pielęgnacji. Może przetrwać w środowisku od 17 do 30 stopni temperatury i należy podlewać ją tylko wtedy, gdy gleba jest sucha.


Potus, mimo że toksyczny dla psów i kotów, jest bardzo skuteczny przeciwko cząstkom, takim jak formaldehyd, benzen, ksylen i zapobiega podrażnieniu oczu, nosa, gardła i skóry. Długotrwałe narażenie na benzen, ksylen, może powodować bóle głowy, utratę apetytu i senność.

 

 Spathiphyllum Skrzydłokwiat

 

 Są to długowieczne rośliny, pochodzące z Meksyku, tropikalnej Ameryki, Malezji, rosną na zachodnim Pacyfiku, powszechnie spotykane wzdłuż rzek i strumieni.

 

 Te rośliny mogą rosnąć w środowisku o temperaturze powyżej 18 stopni i należy unikać tylko umieszczenia ich w przeciągu. Potrzebują więcej opieki niż potus, zwłaszcza w lecie, ponieważ muszą być bardziej oddalone od bezpośredniego światła słonecznego. Rośliny z rodzaju Skrzydłokwiat, mogą jednak wchłonąć pięć związków chemicznych zanieczyszczających powietrze, analizowanych w raporcie NASA (formaldehyd, benzen, ksylen, trójchloroetylen i tlenek węgla)

 

 Bambus palmowy

 

Znany także jako chiński Rapis lub Palmerita,rośnie powoli. Pochodzi z Azji, ale dobrze się czuje w różnych warunkach, może urosnąć aż do 3 metrów wysokości. Musimy trzymać bambusa z dala od bezpośredniego światła słonecznego, wymaga żyznej i wilgotnej gleby. Podlewanie powinno być bogate w lecie i umiarkowane w zimie, ale bambus pozwoli nam wyeliminować z powietrza cząstki formaldehydu, amoniaku i ksylenu.

 

 

 Sansewieria

 

 Jest pochodzenia południowoafrykańskiego i kocha być w pełnym słońcu. Wymaga bardzo mało nawadniania, nadmiar wody jest jej największym wrogiem. Roślina ta jest idealna do usuwania benzenu, ksylenu i toluenu, trójchloroetylenu i formaldehydu.

 

 Fikus

 


Azjatycki Ficus robusta jest bardzo odporny i mało wymagający.
 Wytrzymuje wysokie temperatury, ale nie toleruje nagłych zmian. W ciągu kilku lat może rosnąć bardzo szybko, więc trzeba pamiętać, że jest to roślina, która potrzebuje przestrzeni. Bardzo szybko usuwa formaldehyd.

 

 

Tagi:

detoks ,  toksyny ,  nasa ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót