Partner: Logo KobietaXL.pl

Najważniejsze korzyści zdrowotne kąpieli detoksykacyjnej to:

 

- łagodzenie bólu stawów i mięśni

- redukcja stresu

- redukcja problemów ze snem

- detoksykacja organizmu.

 

Warto taką kąpiel zrobić raz w tygodniu. Głównymi składnikami dodawanymi do wody jest sól Epsom, soda oczyszczona i olejki eteryczne.

Sól Epsom, zwana też gorzką solą, została odkryta w XVII wieku w kurorcie Epsom w Anglii. Odparowywano ją z tamtejszych źródeł. Sól Epsom zawiera siarczan magnezu, który nadaje jej gorzki smak, ale też sprawia, że sól ma lecznicze właściwości.

 Ciepła woda z dodatkiem soli Epsom zwiększa poziom serotoniny, obniża zaś poziom adrenaliny. Taka kąpiel niesamowicie odpręża.

Siarczan magnezu ma zdolność zmniejszania napięcia, bólu. Pomaga w leczeniu bólu głowy.

Sól wspomaga zdrowie układu nerwowego, poprawia krążenie, szczególnie jest wskazana u osób mających skłonność do żylaków.

Soda oczyszczona ma właściwości antyseptyczne sody zabijają niektóre pasożyty, grzyby i pleśnie. Świetnie oczyszcza skórę. Równie korzystnie działają olejki eteryczne.

 

 

Jak wykonać kąpiel?

 

Do wanny z gorącą wodą wrzucamy garść soli Epsom, 1/2 szklanki sody oczyszczonej oraz wlewamy 10 kropli olejku eterycznego. Olejek wybieramy wedle preferencji:

 

 

Lawenda - działa uspokajająco i relaksująco

Grejpfrut – poprawia nastrój

Mięta pieprzowa - łagodzi zmęczenie

Cedr - łagodzi depresję

Rumianek i rozmaryn - łagodzi bóle głowy.

 

 

Kąpiel powinna trwać minimum 20 minut, dolewamy gorącą wodę, dobrze jest się w wannie spocić, bo wówczas oczyszczamy organizm z toksyn. Po kąpieli ciało spłukujemy chłodnym, a najlepiej zimnym prysznicem, wypijamy minimum pół litra wody.

 

Uwaga - jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na jakiekolwiek przewlekłe dolegliwości, przed skorzystaniem z gorącej kąpieli skontaktuj się z lekarzem.

Tagi:

detoks ,  oczyszczenie ,  kąpiel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz