Partner: Logo KobietaXL.pl

Elektrostymulacja

Zabieg ten polega na umieszczeniu na ciele specjalnych elektrod, które podłączone są do urządzenia generującego prąd. Prąd o określonym natężeniu pobudza mięśnie do skurczu. Mięśnie wykonują w ten sposób pracę zbliżoną do tej, która ma miejsce w czasie aktywności fizycznej. Metoda ta jest powszechnie wykorzystywana w fizjoterapii.

 

Masaż wyszczuplający 

Istnieje wiele form masażu, które wspomagają odchudzanie. Masaż bańką chińską, lipolityczny, limfatyczny wszystkie pobudzają krążenie i przemianę materii, a tym samym wspomagają rozkład tłuszczu. Masaże wspaniale redukują cellulit oraz mają dodatkowe działanie relaksujące. Stosowanie olejków eterycznych (np. rozmarynowego, cedrowego, grejpfrutowego) dodatkowo wspomaga działanie masażu wyszczuplającego.

 

Lipoliza iniekcyjna

Jest mało inwazyjnym zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową substancji chemicznych, które mają za zadanie rozpuścić tłuszcz nagromadzony w ciele w wybranych okolicach. Przydatna przy likwidacji tzw. boczków czy drugiego podbródka.

 

Liposukcja

Jest to chirurgiczny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej. Polega na odessaniu tłuszczu przy użyciu specjalnego urządzenia, które składa się z tępo zakończonej igły i pompy ssącej. Jednorazowo usuwa się od 3 do 4 litrów tłuszczu. Jest to jednak zabieg obarczony ryzykiem, do tego dochodzi rekonwalescencja. Inną, mniej inwazyjną odmianą tego zabiegu jest liposukcja ultradźwiękowa. Ultradźwięki niszczą komórki tłuszczowe.

 

Kosmetyki wyszczuplające

Do codziennej pielęgnacji warto używać kosmetyków zawierających składniki wspomagające odchudzanie. Działanie tych składników opiera się na poprawie przemiany materii i stymulacji lipolizy. Zalicza się do nich kofeinę, jod, L-karnitynę, cynamon, algi morskie, bluszcz czy pępownicę azjatycką.

 

 

Tagi:

odchudzanie ,  zabiegi , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót