Partner: Logo KobietaXL.pl

Jesień 1918 roku: pierwsza wojna światowa szaleje już od czterech lat. Nie można uniknąć niemieckiej klęski. 11 listopada wejdzie w życie zawieszenie broni.

Hans Beimler jest bosmanem w Cesarskiej Marynarce Wojennej w Cuxhaven. Kiedy w nocy z 29 na 30 października ma wyruszyć na ostateczną, beznadziejną bitwę z brytyjską Royal Navy, jego załoga buntuje się i przyłącza do powstania marynarzy w Kilonii.

Marina Yurlova, była żołnierka kozacka służąca carowi, zostaje uratowana sprzed plutonu egzekucyjnego i ucieka przed Armią Czerwoną. Chce wrócić na front, jednak czeski kapitan ratuje jej życie, wsadzając do pociągu jadącego do Władywostoku.

Młoda Polka Apolonia Chałupiec (grana przez Michalinę Olszańską) marzy w Berlinie o karierze aktorskiej. W filmie "Carmen" niemieckiego reżysera Ernsta Lubitscha młoda kobieta odnosi wreszcie upragniony sukces pod tajemniczym pseudonimem "Pola Negri”.

Marie-Jeanne Picqueray walczy z grypą hiszpanką w szpitalu polowym St. Nazaire. Szczęśliwie udaje jej się wyzdrowieć i postanawia rozpocząć nowe życie: ucieka od brutalnego męża i ciasnoty prowincji do wymarzonego Paryża.

 

Tagi:

historia ,  serial , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót