Partner: Logo KobietaXL.pl

Lina Medina Vásquez urodzona 27 września 1933 jest najmłodszą potwierdzoną matką w historii medycyny: została matką w wieku 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.


Jego ojciec, Tiburcio Medina, zauważył, że Lina (jedno z jego ośmiorga dzieci) miała powiększony brzuch i z powodu przesądów sąsiadów (którzy mówili, że ma w sobie węża i za zło obwiniali Apu, ducha Andów) w połowie kwietnia 1939 r. zabrał ją do wioskowych szamanów, którzy sądzili, że ma guza i poradzili mu, aby zabrał dziewczynkę do Pisco, najbliższego miasta.

W końcu trafiła pod opiekę dr Gerardo Lozady, który zabrał ją do Limy, stolicy Peru. Jak się okazało była w ciąży. Lina w wieku dwóch lat i ośmiu miesięcy zaczęła miesiączkować. Swojego syna poczęła w wieku czterech lat i ośmiu miesięcy. 14 maja 1939 roku, Lina (w wieku 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni) urodziła dziecko dzięki cesarskiemu cięciu.

Gerardo ważył 2700 gramów. Wychowywał się w przekonaniu, że jest dziesiątym dzieckiem swoich dziadków, ale w wieku dziesięciu lat dowiedział się, że Lina nie jest jego siostrą, ale matką. Zmarł w wieku 40 lat z powodu rzadkiej choroby szpiku kostnego, częstej w przypadku kazirodztwa

Nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec Liny, Tiburcio, był przetrzymywany przez kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenia padły na jednego z braci Liny. W Peru wierzono, że Lina była rodzajem Maryi Dziewicy, która poczęła się bez grzechu pierworodnego, dzięki pracy i łasce Ducha Świętego. Nawet dzisiaj niektórzy mieszkańcy Antacancha uważają, że Gerardo był synem boga.

W wieku 33 lat Lina Medina wyszła za mąż za Ricardo Jurado, z którym w wieku 38 lat miała syna, który później wyemigrował do Tijuany w Meksyku.

 

Tagi:

matka ,  historia ,  życie ,  ciekawostki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót