Partner: Logo KobietaXL.pl

To wina spadku poziomu estrogenów. Nawet jeśli jesz tyle samo, zaczynasz tyć. Tłuszcz gromadzi się przede wszystkim na brzuchu, biodrach i udach. Niestety, nadmiar tłuszczu może powodować kolejne kłopoty – cukrzycę, osteoporozę, wzrasta poziom cholesterolu. Ale choć nie są to dobre wieści, musisz wiedzieć, że często niewiele możesz z tym zrobić.

 

To nie twoja wina, że tyjesz


Nie słuchaj tych, którzy twierdzą, że to twoja wina, bo o siebie nie dbasz. Wiele kobiet po czterdziestce i pięćdziesiątce przybiera na wadze około 2 kilogramów rocznie.

Dzieje się tak z kilku powodów: metabolizm naturalnie zwalnia wraz z wiekiem. Tracisz również mięśnie, a mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz.


Przyrost masy ciała faktycznie zaczyna się już w okresie okołomenopauzalnym, w latach poprzedzających menopauzę

To przejście do menopauzy może zająć nawet dziesięć lat.Nadwaga nie jest dla ciebie dobra

Niestety, dodatkowe kilogramy mogą się przełożyć na szereg kłopotów zdrowotnych. To problemy z sercem, ze stawami, kośćmi, istnieje ryzyko cukrzycy. Dodatkowa waga może również nasilić uderzenia gorąca. Wynika to zarówno z dodatkowych kilogramów do dźwigania jak i permanentnego stresu związanego z brakiem zadowolenia ze swojego wyglądu.Co możesz z tym zrobić?

Odchudzanie w tym okresie nie jest łatwe, ponieważ spada metabolizm. Absolutnie przeciwwskazane są drastyczne diety, po których nastąpi efekt jo-jo. Chociaż przyrost masy ciała jest normalny w wieku średnim, jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby go spowolnić, a nawet zrzucić kilka kilogramów.


Wszystkie ćwiczenia mogą pomóc w spalaniu kalorii, co pomaga w kontrolowaniu wagi. Ćwiczenia mogą również pomóc w przypadku skutków ubocznych menopauzy, takich jak problemy ze snem, zły nastrój i niski poziom energii.

Może trudno w to uwierzyć, ale częstsze jedzenie może pomóc w utracie wagi. Kiedy jesz duże posiłki z wielogodzinnymi przerwami, metabolizm między posiłkami ulega spowolnieniu.

Spożywanie małego posiłku lub przekąski co 3-4 godziny utrzymuje metabolizm, dzięki czemu spalasz więcej kalorii w ciągu dnia.

Pikantne potrawy zawierają naturalne substancje chemiczne, które mogą przyspieszyć metabolizm.

Dobrym pomysłem jest również zastąpienie części węglowodanów w diecie białkiem, takim jak chuda wołowina, indyk, ryba, białe mięso kurczaka, tofu, orzechy, fasola, jajka i niskotłuszczowe produkty mleczne.


źródło https: https://www.inmujer.gob.es/areasTematicas/salud/publicaciones/GuiaSalud/docs/Salud_V.pdf

Tagi:

menopauza ,  nawaga ,  otyłość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót