Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Stres. Życie w przewlekłym stresie ma wpływ na aktywnośc seksualną. Stres w domu czy w pracy ogranicza chęć na seks.

2. Problemy pomiędzy partnerami. Kłótnie, spory, ciche dni - to wszystko sprawia, że przede wszystkim kobiety zaczynają unikać seksu. Kobiety potrzebują poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Jeśli czują się opuszczone czy nawet zdradzane przez partnera, nie chcą z nim chodzić do łóżka.

3. Alkohol. Wydaje się, że alkohol zwiększa potrzeby seksualne. Ale tylko pity w umiarze. Pijany partner nie jest atrakcyjny dla drugiej strony, szczególnie jeśli jest trzeźwa.

4. Za mało snu. Przewlekła bezsenność ma wpływ na libido.

5. Małe dzieci. Posiadanie małych dzieci, wymagających nieustannej troski ma wpływ na pożycie. Szczególnie kobiety, które są zmęczone po całym dniu, nie mają ochoty na seks.

6. Leki. Są leki, które obniżają libido. Należą do nich min. antydepresanty, leki na nadciśnienie, niektóre pigułki antykoncepcyjne, chemioterapia.

7. Poczucie niskiej wartości co do swojego wyglądu. Osoby, które nie akceptują swojego ciała, często nie mają ochoty na seks. Dotyczy to też osób otyłych.

8. Problemy z erekcją. Mężczyźni z takimi problemami martwią się o swoją wydolność w łóżku. Często wolą więc nie próbować.

9. Niski poziom testosteronu. Ilość tego hormonu zmniejsza się wraz z wiekiem. Znaczny spadek może spowodować utratę zainteresowania życiem seksualnym.

10. Depresja. Ta choroba w znacznym stopniu obniża libido.

11. Menopauza. Kobiety w okresie menopauzy często unikają stosunków, które z powodu suchości pochwy bywają bolesne.

Opracowano na podstawie webmd.

czytajcie także Dlaczego kobiety nie chcą uprawiać seksu?

 

Tagi:

seks ,  związek ,  związki partnerskie ,  stres , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: