Partner: Logo KobietaXL.pl

Menopauza to ostateczne ustanie pracy jajników i wejście w etap, kiedy kończy się miesiączka. Spadek estrogenów i progesteronu, które powodują ten stan, daje również szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Wszystkie kobiety przechodzą menopauzę, chociaż prawdą jest, że nie wszystkie mają te same objawy i nie z taką samą intensywnością. Najczęstsze dolegliwości to uderzenia gorąca, bóle głowy, problemy ze snem, zmiany nastroju czy zawroty głowy.


Zawroty głowy to dolegliwość, która sprawia, że mamy wrażenie, że wszystko wokół nas wiruje. Może to spowodować utratę równowagi, strach przed poruszaniem się itp. Zawroty głowy mogą być konsekwencją wielu różnych przyczyn, takich jak nagłe zmiany postawy, zmęczenie, stany depresyjne, branie niektórych leków czy choroby związane z błędnikiem i wiele innych.

Jednakże, gdy pojawiają się one w okresie menopauzy, zwykle mają swoje źródło w obniżeniu poziomu estrogenów. Ta okoliczność wpływa również na układ nerwowy, ponieważ funkcjonowanie naczyń krwionośnych zaczyna być upośledzone.

Jednak w każdym przypadku, gdy pierwsze zawroty głowy pojawiają się w okresie menopauzy, konieczne jest udanie się do lekarza, aby wykluczyć potencjalnie inną niż menopauza przyczynę. Jeśli okaże się, że zawroty głowy to jednak jeden z objawów menopauzy, można próbować sobie radzić z nimi domowymi sposobami.


Oto kilka z nich:


- pij herbatę imbirową i sok jabłkowy

- zmieszaj zmieloną gałkę muszkatołową i zmielony kminek i spożywaj trzy razy dziennie, zalej wrzątkiem łyżeczkę w szklance, wypij wystudzony wywar trzy razy dziennie. Kminek wspomaga też przemianę materii.

- woda z cytryną i miodem. Wypijana na czczo podnosi szybko poziom glukozy, wystarczy wycisnąć pół cytryny do szklanki wody, dodać dwie łyżeczki miodu i wypić.


Tagi:

menopauza ,  zawroty głowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót