Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Zraniona Dusza


Przepływ obfitości blokują nasze urazy. Zranione uczucia są jak szlaban dla miłości i obfitości. Obwiniając innych stawiamy siebie w roli ofiary. A to zagwarantuje nam takie zdarzenia od losu, które utwierdzą nas w tym przekonaniu. Użalanie się nad sobą przyciągnie do nas ludzi, którzy nas zdominują i sprawią, że to nie my będziemy decydowali o naszym życiu. Pozostawanie w roli ofiary jest dla wielu wygodne, gdyż zwalnia ich od brania odpowiedzialności za własne życie. Poza tym, kogo moglibyśmy obwiniać, kiedy sprawy nie potoczą się po naszej myśli? Biorąc pełną odpowiedzialność, przestajemy być ofiarami. Stajemy w pozycji tych, którzy sami decydują o swoim losie i wybierają, co chcą od losu otrzymać. Wybaczenie nie jest prostą sprawą, ale warto odpuścić naszym winowajcom dla naszego dobra, bo to odblokowuje pokłady energii, która do tej pory szła na tłumienie złych emocji. Wybaczenie dzieje się niemal automatycznie, kiedy zaczynamy rozumieć grę, jaką uprawiają dusze na ziemi. Spoglądając na nasze życie jak na scenariusz, godząc się na jego treść rozumiemy, że pewne rzeczy musiały się zadziać w naszym życiu. To nam daje siłę, aby nie trwać w stanie uzależnienia od innych ludzi, tylko iść dalej swoją drogą. Jak długo nie potrafimy przebaczyć innym, tak długo myślimy o sobie przez pryzmat ofiary. Stajemy się marionetką, zależną od innych ludzi. Jeśli chcesz otworzyć się na energię obfitości musisz otworzyć swoje serce.


Ćwiczenie:


Wybacz jednej osobie. Napisz do niej list, w którym opisujesz dokładnie, co cię zraniło, jak się z tym czujesz i co czujesz do tej osoby. Możesz pozwolić sobie na niecenzuralne słowa i mocne oskarżenia. Kiedy już poczujesz, że nic więcej nie masz do wyrażenia, że już nic w tobie nie ma, napisz, że jej wybaczasz, bo chcesz rozstać się z tym poczuciem krzywdy, które nosisz w sobie. Ćwiczenie jest zakończone, jeśli jesteś w stanie życzyć jej wszystkiego dobrego.
Następnie spal list. I niech dym poniesie twoją energię uwolnienia do nieba.

 

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI:


Jest silnikiem napędzającym pieniądze na nasze konto. To ono decyduje, jaką pracę otrzymamy, z kim się zwiążemy i jakiego szefa przyciągniemy sobie do życia. Jednego po drugim. To od samooceny zależy, czy będziemy godzić się na nierówny podział obowiązków, a idąc dalej tym tropem, czy będziemy pracować więcej niż inni, z reguły za mniejsze pieniądze. To, co o sobie myślimy będzie miało bezpośrednie przełożenie na to, czy będziemy docenieni w pracy czy nie. Bez względu na to ile pomyłek zdarzyło ci się zrobić w życiu i jak bardzo nieporadnie radziłeś sobie do tej pory, przestań się oceniać. Zacznij myśleć o sobie, jak o nowej osobie. Bogatej, pewnej siebie, na zewnątrz i w środku. Bez względu na to jak trudno ci wyobrazić sobie ten stan – zacznij już dziś. Zacznij żyć tak jakbyś już był tą osobą. Nie poddawaj się przy pierwszych porażkach ani przy kolejnych. Na poczucie własnej wartości trzeba sobie zapracować – nieustanną wiarą w siebie.

 

Wdzięczność jest początkiem Prawa Wzrostu.


To, za co dziękujemy dziś, będzie pomnożone jutro.
Bądź wdzięczny za każdą wydaną kwotę. Dziękując za to, że masz z czego wydawać, dziękując za to, że w tej chwili z nieskończonego źródła bogactwa płynie do ciebie kwota większa od tej, którą wydałeś – skupiasz się na Świadomości Obfitości.
Jeśli rachunki będziesz płacić z radością, przekazując wraz z banknotami swoją wdzięczność i miłość – bez wątpienia dobra energia do ciebie powróci. Może pod postacią pieniądza, a może właśnie miłości. W zależności od tego, co będzie dla ciebie korzystniejsze w danej chwili.
Zacznij dziękować za wszystko, czym cieszy się twoje ciało i dusza. Za dobre łóżko i śpiew ptaków. Za to, że masz dach nad głową i bliskich, których możesz ugościć. Za sprawne ciało i wspaniałe książki. Za telewizję i spacery w lesie. Za przyjaciół i krzyżówki. Za nową lampkę i radość twojego psa. Za wszystko, co niesie ci radość i z czego korzystasz czasem automatycznie, nie doceniając tego. Podziękuj na przykład za ciepłą kąpiel w wannie, które jeszcze kilkaset temu była przywilejem tylko wyższych sfer.
Wdzięczność jest potężnym narzędziem, które przyciąga do naszego życia strumień pozytywnej energii. Zamiast złościć się na przeciekający kran podziękuj za sąsiada, który przyszedł i naprawił usterkę. Bądź wdzięczny za każdy otrzymany przez ciebie grosz i za każdą wydaną złotówkę – a ta nie pozostanie ci dłużna.

 

Ćwiczenie:


Sporządź listę wszystkiego, za co jesteś szczególnie wdzięczny, lub czego posiadanie doceniasz. Przez 7 dni dopisuj do tej listy nowe rzeczy i wydarzenia.

Praca dla przyjemności?
Praca wyłącznie dla pieniędzy, bez satysfakcji z samej pracy, jest wyrazem obaw, wątpliwości i świadomości ubóstwa. Oto, dlaczego niektórzy z nas pozostają w pracy nudnej i niedającej satysfakcji. Pozwalamy, żeby zwyciężały nasze obawy i kazały nam wierzyć, że od pozostania w miejscu, w którym jesteśmy, zależy nasze przeżycie.
Biedni ludzie na ogół pracują dłużej i ciężej niż bogaci. Dzieje się tak, ponieważ większość bogatych ludzi pracuje z pasją i wizją, nierzadko dla przyjemności, podczas gdy biedni ludzie generalnie pracują dla pieniędzy. Ludzie, którzy pracują tylko dla pieniędzy, są zbyt zajęci zarabianiem na życie, żeby zauważyć, że jest coś więcej niż samo zarabianie pieniędzy. Są tak skupieni na zarabianiu, że umyka im przyjemność płynąca z tworzenia. Jeśli wkładamy w swoją pracę stres i wysiłek – zwiększamy poziom stresu i wysiłku na świecie. Bowiem zgodnie z prawem tworzenia: „Jakiego wkładu bym nie dokonał, wróci do mnie zwielokrotniony”. W ten sposób wraca do nas stres i wysiłek. Im więcej zainwestujemy w naszą pracę miłości i radości, będziemy nią obdarzać wszystkich dookoła, a przede wszystkim siebie – tym więcej dobrej energii wróci do nas. A pieniądz to też energia. Warto być dobrym i cieszyć się z tego, co robimy.
Sekret ludzi bogatych polega na tym, że czerpią oni przyjemność z pracy. Robią to, co lubią robić, dlatego pieniądze też ich lubią. Daj się polubić pieniądzom.

 

Ćwiczenie:


Poświęć jeden dzień w swojej pracy na rozpoznawanie dobrych rzeczy. Ciesz się wszystkim, co robisz i wszystkim, co do ciebie przychodzi. Pomagaj innym i daj sobie pomóc. Niech praca tego dnia będzie zabawna, nawet jeśli spadnie ci na głowę niespodziewany raport. Poszukaj przyjemności w różnych detalach swojej pracy. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego ćwiczenia – pomyśl, czym chciałbyś się zajmować, jaka praca sprawiłaby ci przyjemność. Wymyśl ją sobie. Na jakim stanowisku chciałbyś pracować, w jakim otoczeniu pracować, z jakimi ludźmi? O której wychodzić i wracać do domu? W jakim nastroju? Gdzie jadałbyś lunch i co robiłbyś po pracy? Jaki widok miałbyś ze swojego biurowego okna? Doprecyzuj w szczegółach jeden dzień w nowej pracy i podelektuj się nim przez dłuższą chwilę. Następnego dnia wróć do swojej wizji. Może będziesz chciał ją rozbudować, zmienić, a może zaczniesz myśleć o możliwościach wcielenia jej w życie. W życiu wszystko jest możliwe. Wystarczy sobie na to pozwolić i zacząć marzyć.

 

Świadomie używaj talizmanów

Pokolenia etnologów, socjologów, psychologów i antropologów kultury łamały sobie głowę nad istotą talizmanu i totemu. Skąd się bierze ich siła? Jak to jest, że zwykle przedmioty posiadają niezwykłą moc? Dla tych, którzy wiedzą, że nie jesteśmy tylko tym, co widzimy w lustrze, odpowiedź wydaje się prosta – to podświadomość. To ona odpowiada za efekt placebo i za siłę tkwiącą w magicznych przedmiotach. Czasem wolimy wierzyć, że Moc jest poza nami. Tak jest nam wygodniej. I przekazujemy swoją Moc talizmanom. Grunt, że to działa. Tak samo jak talizmany. Sporządź więc własny symbol obfitości. Niech będzie tym przedmiotem, który przyniesie ci dostatek i przypływ pieniędzy. Niech będzie twoją odpowiedzią na wszechogarniającą świadomość biedy.
Najmocniejszymi talizmanami są te, które są darami czyjegoś serca. Dary szczerego serca potrafią czynić prawdziwe cuda. Są to zwykle prezenty i upominki, dane z tak dobrymi życzeniami, że wyjątkowo dużo potrafią. Intencja obdarowującego przywiązana do przedmiotu jest piękna i czysta. Warto to wykorzystać. Taki talizman już w momencie dawania jest żywy energetycznie podobnie, jak myśli osoby, która je dała. Jeśli do tego dołożymy naszą szczerą intencję obfitości, przyciągania pieniędzy, dobrych okazji i wszelkiej pomyślności – jego Moc będzie ukierunkowana. W tym celu najlepiej przeprowadzić mały rytuał podczas którego oczyścimy nasz umysł z bezładnych myśli, napełnimy się miłością i poczuciem spełnienia (prosty sposób na to: przypomnieć sobie momenty życia, w których tak właśnie się czuliśmy) następnie przekazujemy swoją intencję przedmiotowi. Tylko intencję. Sposób realizacji życzenia niech będzie w gestii świata. Bo świat zna lepsze drogi do spełnienia niż nam się może kiedykolwiek wyśnić. Potem potrzeba jeszcze trochę wiary i magii, ale o to ostatnie nie należy się kłopotać. Człowiek to ostatecznie homo magicus. Nosimy magię w sobie.

Bądź źródłem
Bądź źródłem tego, czego pragniesz dla siebie.
Jeśli pragniesz w życiu więcej magii, wnieś do niego więcej magii. Jeśli chcesz więcej miłości, daj sobie więcej miłości, w każdej postaci. Jeśli chcesz więcej radości, podaruj sobie radość.
Bądź też dla innych źródłem tego, czego pragnąłbyś doznawać we własnym życiu. Jeśli chcesz więcej pieniędzy, wnieś więcej pieniędzy w życie drugiego. Jeśli pragniesz więcej współczucia w życiu, mądrości, bądź źródłem współczucia, mądrości dla kogo innego. Jeśli pragniesz więcej cierpliwości, więcej zrozumienia, więcej życzliwości … chodzi o to, że to działa.
Pozwól więc, aby twoje działanie wynikało z bycia w pięknym stanie. Bądź szczęśliwy, bądź zasobny, bądź mądry, bądź twórczy, bądź prawdziwym sobą, w każdej chwili swego życia. W ten sposób znajdziesz nie tylko sposób na godne życie, odnajdziesz swoje życie.

 

Ćwiczenie:

. Zastanów się co robisz dobrze.

. Zastanów się jakie korzyści przynosi to innym ludziom

. Zastanów się jakie korzyści przynosi to Tobie.

. Zapisz swoje spostrzeżenia.

. Codziennie zaglądaj do listy i opisuj tam nowe spostrzeżenia

. Realizuj zadanie przez 21 dni.

. Zapisz jakie zmiany zaobserwowałeś, co zadziało się w twoim życiu


AFIRMACJE:


Bogactwo pozwala mi pełniej wyrażać mój twórczy potencjał.
Wyrażanie mojej kreatywności pozwala mi być bogatym.
Moje bogactwa wzbogacaj innych, a bogactwa innych wzbogacają mnie.
Wyrażam moją miłość i kreatywność w mojej pracy.
Cieszy mnie zapłata za pracę, z której czerpię przyjemność.
Moja wyobraźnia twórcza jest nieograniczonym źródłem pomysłów na zarabianie pieniędzy.
Otwieram się na otrzymywanie pieniędzy dla przyjemności.
Wszystkie moje inwestycje przynoszą wysoki zysk.
Odczuwam Boże wsparcie, kiedy zarabiam na luzie, w łatwy i szybki sposób
To dobre dla świata, gdy zarabiam tyle ile zawsze marzyłem, a nawet więcej
Zarabiam pieniądze łatwo, lekko i przyjemnie

Beata Markowska

http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/przepisy-na-pieniadze/

 

Tagi:

pieniądze ,  afirmacje ,  obfitość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót