Partner: Logo KobietaXL.pl

Wiele osób uważa, że sny odzwierciedlają naszą przyszłość w sposób dosłowny. Ludzie ci upierają się, że w ich życiu zdarzy się dokładnie to, co widzieli – często są to wizje apokaliptyczne, więc mogą powodować spore zamieszanie, jeżeli zostaną wzięte na poważnie – w obawie przed końcem świata, człowiek może popełnić błędy, które nie tylko jego będą wiele kosztować. Tak samo w przypadku mniej katastroficznych, ale również niebezpiecznych przepowiedni. Ale czy sny faktycznie mogą stać się rzeczywistością?

Marzenia senne odzwierciedlają to, co dzieje się w naszym umyśle. Dlatego właśnie śniąc, widzimy znane sobie osoby, przeżywamy minione wydarzenia, lub największe lęki. Często są to nawet rzeczy istniejące w podświadomości, o których za dnia nie myślimy. Psychologowie, badając sny, potrafią wskazać różne zaburzenia pacjentów, oraz pomóc im zdefiniować problem, z którym się zmagają. Wiele osób twierdzi, że ich sny spełniają się dosłownie.

 

Jest to możliwe, chociaż prawdopodobnie nie polega dosłownie na odbieraniu przekazów od podświadomości. Dosłowne sny są raczej tym, czego się spodziewamy, ale nawet przed sobą nie chcemy się do tego przyznać, pomimo pełnej świadomości. Na przykład, kiedy ktoś z naszego bliskiego otoczenia ciężko choruje, chcemy wierzyć, że szybko wróci do zdrowia. Czasem jednak wiemy, że wcale się tak nie stanie, ale wmawiamy sobie wersję, która jest dla nas mniej bolesna. Sny wyrzucają na powierzchnię naszej świadomości to, co na jawie próbujemy ukryć przed sobą.

W jasnowidzeniu, osoby zajmujące się zawodowo interpretacją marzeń sennych stosują po pierwsze psychologię, po drugie - symbolikę podobną do tej z kart Tarota. Wróżby polegają nie na dosłownym czytaniu wizji, ale opierają się na znaczeniu tego, co widzimy.

Wielu ludzi najbardziej obawia się symbolu śmierci. Nic dziwnego. Skoro widzimy ją we śnie, łatwo uwierzyć, że coś złego spotka nas, lub naszych najbliższych. Prawda jest taka, że symbol ten oznacza zmiany i zazwyczaj nie jest nawet negatywny. Zmiany są nam potrzebne. Dzięki nim uczymy się i rozwijamy. Nie stoimy w miejscu. Owszem – wydarzenia takie, jak przeprowadzki, rozstania itp. powodują stres i nie są łatwe, ale zazwyczaj wynika z nich coś dobrego. Symbol śmierci może symbolizować ostatni krok w kierunku rozpoczęcia zmian, którego zawsze baliśmy się wykonać.

Prawdziwym złym symbolem są niepozorne zęby. Ich wypadanie we śnie symbolizuje prawdziwą stratę. Często nawet śmierć kogoś bliskiego. Dlaczego? Być może jest to związane z prostym skojarzeniem: zęby wypadają zazwyczaj osobom w raczej zaawansowanym wieku. Starość, to czas, kiedy tracimy członków rodziny, przechodzimy na emeryturę, przestajemy żyć tak, jak dotąd. Być może nasza podświadomość przez sen, przekazuje nam, że chcąc nie chcąc, wchodzimy w etap życia, kiedy trzeba się liczyć z tym, że część bliskich osób trzeba będzie pożegnać.

Nie należy się jednak załamywać, ponieważ wypadanie zębów może oznaczać też obawę przed tym, co symbolizuje. Wróżby mają to do siebie, że ciężko przewidzieć na ile będą trafne. Często trzeba tu bazować na samym przeczuciu.

Nauka nie uznaje tego typu technik, jako wiarygodnych. Nic dziwnego. Nawet najlepszym jasnowidzom zdarzają się błędy, więc nie można pokładać w nich stuprocentowego zaufania.

A jednak wróżby mają rację bytu. Z pomocą proroczych snów niejednokrotnie udawało się przewidzieć wydarzenia zagrażające zdrowiu i życiu ludzi. Umożliwiało to przygotowanie się na nie, a jeżeli nie – przynajmnej na szybszą reakcję.

 

JAK KORZYSTAĆ Z PROROCZYCH SNÓW?

Jeżeli wyśnimy zapowiedź wypadku lub choroby, wbrew pozorom wcale nie musimy stać z założonymi rękoma i czekać na najgorsze. Zawsze można podjąć pewne środki zapobiegawcze. Nawet, jeżeli nie uda się uniknąć nieszczęścia, można zminimalizować jego skutki.

 

Nawet tak prosta czynność, jak częste badania kontrolne, czy szczególna ostrożność w miejscach, w których może nam się przydarzyć to, co widzieliśmy we śnie, może uratować życie. Podczas wypadków liczy się każdy ułamek sekundy – np. podczas jazdy samochodem z dużą prędkością, czas potrzebny na reakcję, to równocześnie kilka przejechanych metrów. O kilka metrów bliżej do wypadku i tym samym, większa prędkość przy zderzeniu.

Jeżeli chodzi o stan zdrowia, sen może stanowić dobrą podpowiedź, jakim badaniom się poddać. Często choroby są zakamuflowane, lub ciężkie do wykrycia. Według wielu osób, organizm potrafi przekazywać właścicielowi informacje o sobie – o tym, czego mu brakuje, co się z nim dzieje i czy wszystko działa sprawnie. Dla przykładu podajmy dość znaną i częstą sytuację – małe dzieci, którym brakuje wapnia, liżą ściany, lub uzupełniają braki w inny sposób, często interpretowany przez rodziców, jako zwyczajne zachowania w tym wieku.

W formie snów, organizm potrafi domagać się od nas konkretnych rzeczy, lub informować o czymś, co w naszym organizmie nie działa, jak powinno. Jest to trochę tak, jak u dzieci, które jeszcze nie analizują świata w naukowy sposób i kiedy czują potrzebę zrobienia czegoś, nie mają przed tym oporów, ponieważ logika nie narzuca im konkretnego sposobu myślenia.

Dorośli ludzie skupiają się na odczuwalnych dolegliwościach, ponieważ zostali tego nauczeni. Czasami tylko w formie snu mogą skontaktować się z własnym wnętrzem.

Chociaż praca ze snami jest trudna, warto próbować, a wbrew powszechnej opinii - nie jest to wcale praktyka zarezerwowana dla wróżbitów i fanów parapsychologii.

Istnieje zresztą technika psychologiczna nazywana LD (Lucid Dream – Świadome Śnienie). Polega na zachowaniu świadomości podczas snu. W ten sposób, możemy stworzyć nową rzeczywistość we własnej głowie – przeżywać przygody, jak z filmów, być kim chcemy, mierzyć się z największymi lękami. Oczywiście wyśniony świat ma wiele ograniczeń – nie poczujemy tam zapachu, smaku, ani nie przeniesie się on fizycznie do rzeczywistości, ale mimo to, jest bardziej realny od marzeń na jawie i w pewien sposób może nam pomóc w prawdziwym życiu.

Przeżywając we śnie to, czego się boimy, możemy oswoić się z lękiem. Tak samo można też ćwiczyć wiele umiejętności, jak np. wystąpienia publiczne.

Sny są ciekawą, ale zdecydowanie niedocenianą częścią życia. Warto poświęcić im trochę uwagi, ponieważ mogą być bardzo przydatne.

https://www.olabloga.eu/sny-ktore-staja-sie-rzeczywistoscia

 

Tagi:

marzenia senne ,  sny ,  smierć , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót