Partner: Logo KobietaXL.pl

7 głównych rzeczy, których należy się nauczyć:

 1. Znaleźć radość w tym życiu. Radość z każdej podarowanej ci chwili.
 2. Nieść radość innym ludziom. Obdarzać człowieczeństwem.
 3. Przebaczać. Zawsze. Wszystkim i sobie też.
 4. Przyznawać się do błędów. I uwalniać się od nich.
 5. Śmiać się. Twarzą i duszą. Nie traktować poważnie ani ludzi, ani siebie.
 6. Oddychać. Swobodnie, głęboko i z przyjemnością.
 7. Spać. Dużo i chętnie.

Porady dla duszy

 • Pielęgnuj w sobie wewnętrzne poczucie radości i fascynacji życiem. Naucz się widzieć wokół wszystko żywe i cieszyć się nim — trawą, drzewem, ptakiem, zwierzem, ziemią, niebem. Wpatruj w nich dobrymi oczami i uważnym sercem — i otworzy ci się taka wiedza, której nie znajdziesz w książkach. I zobaczysz w niej siebie — obezwładnionego i odrodzonego.
 • Z ludźmi bądź miły i uprzejmy. U każdego z nich, nawet płochego, można się czegoś nauczyć. Nie rób z ludzi sobie ani wrogów, ani przyjaciół. I wtedy nie będziesz miał z nimi kłopotów.
 • To, co ci jest przeznaczone, będzie ci dane. Tylko naucz się pokornie czekać. To, czego nie powinieneś mieć, i spodziewać się nie należy. Niech dusza będzie lekka.
 • Gdy na duszy jest źle, trzeba dużo chodzić. Lepiej polem, lasem, nad wodą. Woda zabierze twój smutek. Ale pamiętaj: najlepsze lekarstwo dla ciała i duszy — praca fizyczna.
 • Nie kręć i nie staraj się ze wszystkiego zrobić użytek dla siebie, a staraj się, aby samemu być pożytecznym. Winorośl, która nie daje plonu, szybko schnie.
 • Znajdź czas dla ciszy, spokoju, miłej rozmowy z sobą. Co jest dobre, a co złe — niech mówi serce, a nie ludzkie pogłoski.
 • Nie martw się o tym, kto co myśli i mówi o tobie. Bądź sam sobie sędzią w czystości i godności. Nie gniewaj się na ludzi. Nie oceniaj ich. Każdy wybaczony przez ciebie człowiek doda ci miłości do samego siebie.
 • Nie konkuruj z nikim. Każdemu swoje. Nie sprzeczaj się. Każdy ma swoją prawdę i swój żal. Nie pouczaj ludzi jak powinni żyć, co robić. Nigdy nie pouczam, tylko radzę, kiedy proszą o rady. Nie czuj się najmądrzejszym i najbardziej uczciwym, lepszym niż inni.
 • Biedny jest nie ten, kto ma mało, lecz ten, komu jest mało.
 • Nigdy nie bij dzieci i nie krzycz na nie. W przeciwnym razie z nich wyrastają niewolnicy.

źródło http://ruslekar.info

 

Czytaj także:

woronow

Rzeczy niemożliwe nie istnieją, dopóki żyjesz i jesteś wolny - porady starego mędrca

 

Tagi:

szczęście ,  mędrzec ,  dusza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz