Partner: Logo KobietaXL.pl

Kot to nie tylko ukochane zwierze domowe i członek rodziny dla wielu osób. Ezoterycy nie mają wątpliwości, że koty mają głęboką duchową misję i są z nami, aby spełnić swoją ważną rolę.

 

Koty to istoty magiczne, spowija je aura tajemniczości, mają wspaniały charakter i słyną ze swojej niezależności. Zdystansowane wobec ludzi, wzbudzają w nas szacunek i respekt.

Stąd też, od wieków w wielu kulturach symbolizują wiele pozytywnych mocy, a od czasów starożytnych koty były uważane za zwierzęta święte. W kulturze egipskiej kot kojarzył się z ochroną, początkowo był to wcielenie boga Ra pogromcy węża Apopisa, ale później uznano go za wcielenie bogini Bastet. Był także zwierzęciem mocy, powiązanym z takimi cechami jak macierzyństwo czy zmysłowość.


Zgodnie z japońską kulturą kot symbolizuje miłość, pieniądze i fortunę. W Japonii od dawna istnieje silne przekonanie, że kot może przynieś szczęście osobie, która go posiada. Dlatego w Azji bardzo popularne jest posiadanie figurek kota maneki – neko. I choć często spotkamy je również w Chinach, Wietnamie czy w Tajlandii, kot przynoszący szczęście pochodzi z Japonii.

 

 

Maneki - neko

 

Legenda głosi, że w zrujnowanej świątyni mieszkał mnich ze swoim kotem Tamą. Żyli bardzo biednie, często głodowali. Gdy tylko udało im się zdobyć cokolwiek do jedzenia, dzieli je równo między siebie. Pewnego razu Li Naotaka, mieszkający w pobliżu bogacz, udał się na polowanie do lasu w pobliżu świątyni. Nagle rozpętała się straszna burza i Li schował się pod drzewem. Wtedy w drzwiach świątyni ujrzał biało-czarno-brązowego kota. Kot machał do niego łapą, żeby wszedł do środka. Li skorzystał z zaproszenia i gdy tylko przekroczył próg, piorun uderzył w drzewo. Tama uratował mu życie. Li w podzięce wyremontował świątynię, dał też ziemię, aby można było uprawiać ryż. W ten sposób świątynia rozkwitła i głód już nie zagroził ani mnichowi, ani jego kotu. Według innej tradycji maneki-neko jest wcieleniem bogini litości Kannon. Legendy i anegdoty o przynoszących szczęście kotach są przekazywane w Japonii już od XVII wieku.

Znak Królik z chińskiego horoskopu to Kot w horoskopie wietnamskim i innych krajach południowo – wschodniej Azji. Jest czwartym zwierzęciem, reprezentuje osobę związaną z czystością, charyzmą, niezależnością i wolnością. Osoby spod tego znaku czeka długowieczność i szczęście.

Dla ezoteryków i znawców magii, kot jest ściśle związany z intuicją, pozytywnością i płodnością. Koty mają związek ze światem magicznym, mają też bardzo ważną misję, a mianowicie, są naszymi strażnikami w świecie fizycznym. Stare, popularne wierzenia głosiły, że koty są w stanie dostrzec dobrą energię i zawsze szukają osób, u których czują spokój, pogodę ducha i pozytywne wibracje.

 

Jeśli więc jesteś osobą, która przyciąga do siebie koty, to jest to dobry znak. To oznacza, że emanujesz pozytywną energią i przesyłasz kotu sygnał, że na twoich kolanach będzie miał optymalne warunki, których potrzebuje, aby czuć się bezpiecznie. Korzystając z twojej energii, kot z drugiej strony przynosi ci szczęście i fortunę. Bywa jednak i tak, jak twierdzą ezoterycy, że kot czuje w tobie pozytywne wibracje, ale wie, że jest coś, co może je zakłócać. Wie, że ma w tobie prawdziwego sprzymierzeńca, że spotkał pokrewną duszę, której trzeba jednak pomóc. Ponieważ ma zdolność do wchłaniania i usuwania złych energii ze środowiska, kiedy kot chce wejść na twoje kolana, to znak, że ma misję do spełnienia w twoim życiu. Polega ona na oczyszczeniu cię ze złych energii, które dostałeś od innych osób, aby przywrócić ci stan wewnętrznej równowagi i nie pozwolić na to, by negatywne wibracje trwale zaburzyły twój spokój.

 

Idealnie byłoby, gdybyś miał swojego kota w domu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego korzystaj z obecności kota, który do ciebie przychodzi, gdy jesteś w gościnie.

 

Tagi:

kot ,  szczęście ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót