Partner: Logo KobietaXL.pl

 25 lipca to wyjątkowy dzień, według kalendarza Majów nazywany jest Dniem Poza Czasem. Dla Majów nowy rok rozpoczynają się 26 lipca i kończy 24 lipca następnego roku. 

 

Kalendarz majański dostosowany jest do cykli Księżyca, ma więc 13 miesięcy po 28 dni. 13 miesięcy po 28 dni daje wynik 364, pozostawiając jeden jako „dzień poza czasem”.

 

Tego dnia Słońce synchronizuje się z najjaśniejszą gwiazdą na niebie (Syriusz) i rozpoczyna słoneczną rewolucję na Ziemi. Syriusz reprezentuje intuicję, tajemnice; dlatego tego dnia spotykają się wszystkie energie roku. Dla Majów był to wyjątkowy czas i dlatego uważali ten dzień za optymalny moment na przygotowanie duszy, oczyszczenie ducha, refleksję i medytację przed rozpoczęciem nowego roku. Właśnie ze względu na oczyszczające i uzdrawiające rytuały z Matką Ziemią, Dzień Poza Czasem nazywany jest również „zielonym dniem”.

 

Tego dnia modlitwa jest skierowana w siedmiu kierunkach w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

 

1. Wschód - Niech mądrość otworzy się nad nami ze Wschodniego Domu Światła, abyśmy mogli wyraźnie widzieć rzeczy.

 

2. Północ - Niech z Północnego Domu Nocy dojrzeje między nami mądrość, abyśmy wiedzieli wszystko od wewnątrz.

 

3. Zachód - Niech z Zachodniego Domu Transformacji mądrość zostanie przekształcona we właściwe działanie, abyśmy zrobili to, co trzeba.

 

4. Południe - Z Południowego Domu Wiecznego Słońca, niech płynie mądrość, że ​​prawidłowe działanie daje odpowiednie żniwo.

 

5. Niebo - Niech błogosławieństwa spłyną na nas teraz z Wyższego Domu Raju, w którym gromadzą się ludzie gwiazd i przodkowie.

 

6. Ziemia - Niech kryształ bicia serca planety pobłogosławi nas swoją harmonią, abyśmy zakończyli wojny na Ziemi.

 

7. Serce – Niech z Centralnego Źródła Galaktyki płynie światło światło wzajemnej miłości.

 

 

Dzień Poza Czasem to czas celebracji życia, miłości, pokoju, przebaczenia, sztuki; pamięci o tym, że wszystko we Wszechświecie jest doskonale połączone i że wciąż mamy czas, aby obrać inny kierunek w naszym życiu.

To szczególny dzień, aby aktywować boską obecność w sobie, poświęcając się zabawie, sztuce, magii i kreatywności.

Jest to dobry dzień na przejrzenie listy życzeń i zaktualizowanie jej, zdefiniowanie celów i map mentalnych, które pomogą nam je osiągnąć oraz dzień wybaczenia: przepraszam, proszę, wybacz mi, dziękuję, kocham cię, to są przydatne słowa, aby to osiągnąć.

 

Dzień, który zaprasza do kochania wszystkich i refleksji nad znaczeniem pozdrowienia Majów Lak'ech, którego tłumaczenie brzmi: Jestem innym tobą. Na powitanie odpowiada się Ala K’in, co oznacza: Jesteś kolejnym mną.

 

To pełne szacunku powitanie, jest to podstawa koncepcji jedności z nieskończoną Energią, która umożliwia wszystko i odnosi się do wszystkich kultur.

 

Nawet jeśli więc coś idzie nie po naszej myśli, to 25 lipca można bieg spraw odwrócić. Wystarczy odpowiednio celebrować Dzień Poza Czasem, przede wszystkim odnosić się do świata z miłością.

Nie zaleca się nadużywania w tym dniu napojów alkoholowych, przeprowadzania sesji spirytystycznych lub hipnozy, spożywania środków psychotropowych lub uspokajających. Bo dzień ten niesie również ze sobą możliwość dziwnych wydarzeń, wypadków, niepokoju, zawirowań przyrody. Jeśli więc wykonujecie pracę związaną z maszynami, sprzętem, sprawdźcie dokładnie, czy wszystko jest w porządku. Unikajcie też w tym dniu ekstremalnych sportów, wypraw w góry czy do jaskiń. Bo dzień Poza Czasem emanuje ogromną energią.

 

Dlatego każdy z nas może uczynić w tym dniu świat lepszym, pod warunkiem, że skierujemy właściwie swoje aktywności.

 

To dzień, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, kluczem jest niesienie miłości i doprowadzenie do harmonii między wszystkimi.

Tagi:

Majowie ,  święto ,  kalendarz majański , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót