Partner: Logo KobietaXL.pl

Prawa obfitości tłumaczą, że świat jest taki, jakim go widzimy. Przewidując przyszłość w czarnych barwach, ściągamy na siebie samospełniającą się przepowiednię. Jak więc korzystać z praw obfitości i sięgać po rzeczy, których pragniemy?

Sergio Fernández, autor książki Życie z obfitością („Vivir con abundancia”) podaje dziesięć głównych praw, które obowiązują we wszechświecie, czy tego chcemy, czy też nie. Tylko od nas też zależy, czy z nich skorzystamy. Jego zdaniem niedobór nie istnieje, dostatek jest naturalnym stanem życia, a niedostatek to nic innego jak anomalia, która pojawia się, ponieważ mamy błędne przekonania i nawyki zakorzenione w naszym mózgu, bo myśli i emocje determinują możliwość osiągnięcia celu.Obfitość to dobrobyt, dostatek. Ale w tym słowie nie chodzi o pieniądze, mówimy o stanie psychicznym, emocjonalnym i fizycznym, który pomaga nam osiągnąć nasze cele, dlatego warto poznać najważniejsze prawa obfitości i umieć z nich korzystać:


1. Prawo tworzenia
„Myśli i emocje tworzą rzeczywistość, w której żyjemy, czyli wszystko, co namacalne, tworzy się w tym, co niematerialne”.

To my jesteśmy w stanie stworzyć to, kim chcemy być, co chcemy robić lub co chcemy mieć - najpierw jednak trzeba mieć jasny obraz tego w swoich myślach.2. Prawo wibracji
„Dostaję to, o czym myślę najbardziej, czy tego chcę, czy nie”.

Jeśli skupiamy się na swoich niedostatkach i nasze myśli są negatywne, dostaniemy od świata dokładnie to samo. Nigdy nie wykreujemy niczego pozytywnego posługując się wyłącznie negatywnymi myślami.3. Prawo przyczyny i skutku
„Wszystko, czego doświadczasz w życiu, jest skutkiem określonych działań”.

Nasze działania, myśli i emocje wywodzą się z naszej przeszłości i wpłyną na naszą przyszłość. Mamy władzę nad tym co robimy i możemy wpływać na to, co się z nami dzieje.4. Prawo równowagi
„Obfitość to hojne dawanie i prawo do hojnego otrzymywania”.

Zgodnie z tym prawem to, co jesteśmy w stanie dać światu, zostanie nam zwrócone. Innymi słowy, jeśli oczekujemy szczęścia od świata, najlepsze, co możemy zrobić, to dawać szczęście innym. Ale musimy też umieć dary od świata przyjmować.5. Prawo porządku

„Porządkiem życia jest bycie-robienie-posiadanie”.

To jest fundamentalna kolejność, której nie wolno zmieniać. Jeśli chcesz mieć dobry biznes, najpierw musisz się go nauczyć, otworzyć, a na końcu myśleć o zarabiania. Jeśli odwrócisz kolejność, szansa na sukces jest nikła.6. Prawo działania

„Aby uzyskać wyniki, musisz działać.”

Działanie jest pomostem, który łączy myśli i emocje z materialnymi rezultatami. Większość ludzi spędza życie myśląc o podjęciu działań, ale nie podejmuje żadnych kroków, aby osiągnąć swoje cele.

 


7. Prawo najmniejszego wysiłku


„Staranie się o coś powoduje stres i pochłania energię, co jest dalekie od życia w dostatku.”

Nie chodzi o wyeliminowanie wysiłku z naszego życia, ale o znalezienie najprostszej i najbardziej produktywnej drogi do celu. Jeśli istnieje łatwiejszy sposób aby osiągnąć to samo, po co marnować naszą energię?

 

8. Prawo środków i celów

„Robienie czegoś po prostu dla osiągnięcia rezultatu (pieniądze, prestiż, itp.), nie wniesie obfitości do twojego życia.”

Prawdziwa obfitość polega na robieniu tego, co naprawdę lubisz i zarabianiu, robiąc to. Jeśli będziesz zarabiać pieniądze tylko dla pieniędzy, nigdy nie osiągniesz zadowolenia z życia.

 


9. Prawo dawania

„Jeśli chcesz hojności, bądź hojny.”

Najlepiej gdy potrafisz oddać część siebie w bezinteresownej służbie innym. Poszukaj wokół siebie, kto potrzebuje pomocy, co możesz poprawić w tym świecie i rób to.

 

10. Prawo nieprzywiązywania się


„Nie podejmuj działań z myślą o wyniku”

Jeśli robisz coś, aby uzyskać określony rezultat, jest bardzo prawdopodobne, że nigdy nie nadejdzie. Od teraz pracuj, aby służyć, nie oczekując niczego w zamian, dzięki czemu będziesz miał większe szanse na zdobycie tego, czego chcesz. Prawdą jest, że jeśli będziemy hojni, znajdziemy hojność w otaczających nas ludziach, ale nasza uwaga nie powinna być skierowana na otrzymywanie, ale na dawanie.

Tagi:

szczęście ,  prawo obfitości , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót