Partner: Logo KobietaXL.pl

Nasza podróż duchowa umożliwia nam osiąganie sukcesów w realnym świecie, przede wszystkim jeden uwalnia, od nierealistycznych lub zupełnie „nie naszych” celów, które narzucane są przez otoczenie. Szczęścia nie odnajduje się wyłącznie w statusie materialnym czy spektakularnej karierze. Można je czerpać ze zwykłego życia, pod warunkiem jednak, że się to potrafi. Ludzie, którzy są na wyższym poziomie rozwoju duchowego, żyją w spokoju, nie przejmują się błahostkami. Rozumieją, że życie jest tylko krótką podróżą i nie warto tracić energii na złe rzeczy.

 

Oto dziewięć cech takich ludzi:

 

1. Przestają czuć złość czy nienawiść

Ludzie którzy są na wysokim stopniu rozwoju duchowego nie poddają się takim uczuciom. Doskonale rozumieją, że wszelkie niechętne czy złośliwe gesty w ich stronę pochodzą od osób, które nie osiągnęły jeszcze ich poziomu rozwoju. Dlatego nie reagują agresywnie na nie, rozumiejąc, że negatywne uczucia u innych biorą się z ich lęków i nierozwiązanych problemów. Wszelkie ataki przyjmują ze stoickim spokojem.

2. Czują swoją moc
Zdają sobie sprawę, że są w stanie pokonać różne przeciwności losu, realizować zamierzone plany. Nie boją się swoich pomysłów i nie szukają akceptacji u innych.

3. Nie zazdroszczą
Koncentrują się na sobie i swoim życiu, a nie na innych ludziach. Doskonale rozumieją, że każdy ma swoją ścieżkę, którą podąża i nie należy z tego powodu zazdrościć innym pieniędzy czy kariery.

4. Akceptują porażki
Na wyższym poziomie duchowym porażka traktowana jest wyłącznie jako lekcja. Nie ma w niej wstydu, strachu, samobiczowania.

5. Pożegnali urazy z przeszłości
Przeszłość już nie determinuje ich życia. Choć często doznali wielu krzywd, potrafią się od nich uwolnić, zamknąć za nimi drzwi. Wiedzą, że „coś jest zawsze po coś”, że gdyby nie przeszli tych ciężkich chwil, nigdy nie znaleźliby się w tym konkretnym miejscu.

6. Czują, że żyją
Potrafią znaleźć radość życia w każdej sytuacji. Rozkoszują się przyrodą, spotkaniami z bliskimi ludźmi, a nawet ciszą i samotnością. Umieją korzystać z każdej chwili życia.

7. Nie martwią się
Choć mają rożne problemy, rozumieją, że wszystko kiedyś się skończy. Dlatego nie zamartwiają się na zapas, tylko biorą się za bary z rzeczywistością.


8. Przestają troszczyć się o dobra materialne
Wystarcza im tyle, aby mogli przeżyć. Nie mają potrzeby posiadania drogich rzeczy, gadżetów itp. Nie gonią za modą, nie muszą imponować wyglądem zewnętrznym.

9. Czują się związani z Wszechświatem
Rozumieją, że skoro tu są, to znaczy, że mają prawo korzystać z dobrodziejstw Wszechświata na równi z innymi. Czują się jego częścią, dbają o naszą planetę,

Tagi:

szczęście ,  rozwój duchowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót