Partner: Logo KobietaXL.pl

Dr Walter Semkiw, założyciel amerykańskiej strony o badaniach nad reinkaracją, zbiera dowody na jej istnienie. Misją strony jest promowanie badań nad reinkarnacją, rozpowszechnianie dowodów reinkarnacji i wprowadzanie pozytywnych zmian społecznych, jakie mogą przynieść dowody przeszłych żyć. Semkiw opiera się przede wszystkim na autorytecie Iana Stevensona, który zbadał najwięcej przypadków reinkarnacji.

Dr Ian Stevenson, który zmarł w 2007 roku, był przewodniczącym Wydziału Psychiatrii na University of Virginia, School of Medicine. Został również uhonorowany tytułem Carlson Professor of Psychiatry w tej instytucji. Począwszy od 1961 roku, przez czterdzieści lat, dr Stevenson badał dzieci, które spontanicznie przypominały sobie poprzednie wcielenia, które można zweryfikować w oparciu o fakty. Zdecydował się badać tylko dzieci, ponieważ uznał, że jest mało prawdopodobne, aby dzieci zmyślały wspomnienia z poprzedniego życia. Po nim stanowisko przejął Jim Tucker, który kontynuuje te badania.

W 2018 roku dr Tucker poinformował Semkiwa, że Stevenson i jego koledzy zebrali ponad 2500 przypadków wspomnień z poprzedniego życia z dzieciństwa. W 1567 z tych przypadków osobowość z poprzedniego życia została zidentyfikowana poprzez badania. W kolejnych 150 przypadkach osobowość z poprzedniego życia została „wstępnie” zidentyfikowana.

Większość przypadków Stevensona pochodzi z Azji, Indii lub innych obszarów, w których akceptuje się doktrynę reinkarnacji. W miejscach, w których reinkarnacja nie jest akceptowanym systemem wierzeń, uważa się, że rodzice hamują wyrażanie przez dziecko wspomnień z poprzedniego życia.

Jednak dość łatwo jest rozpoznać, czy dziecko pamięta poprzednie wcielenia.

Przypadki dzieciństwa badane przez Iana Stevensona mają wspólny mają wiele cech wspólnych, które Semkiw usystematyzował:

 

1. Gdy tylko dziecko zaczyna mówić, zaczyna opisywać poprzednie życie

Często dziecko deklaruje, że jego imię różni się od imienia nadanego mu przez biologicznych rodziców. Dziecko twierdzi, że obecna rodzina nie jest jego prawdziwą rodziną, ale jego prawdziwa rodzina mieszka w innej wiosce lub mieście. Dziecko pamięta imiona różnych członków rodziny i lokalizacje geograficzne z poprzedniego życia. Pamięta wygląd poprzedniego domu i okolicy. W serii przypadków dr Stevensona średni wiek, w którym dziecko zaczyna mówić o przeszłym życiu to 3 lata, a średni wiek, w którym dzieci przestają mówić o przeszłym życiu to między 5 a 7 lat.

 

2. Dziecko pamięta szczegóły swojej śmierci w poprzednim życiu

W około 66 procentach przypadków reinkarnacji badanych przez Stevensona doszło do gwałtownej lub przedwczesnej śmierci w poprzednim życiu. Dr Stevenson odkrył, że osoby, które zmarły z powodu traumatycznych ran, takich jak rany po kulach lub nożach, często rodzą się w kolejnym wcieleniu ze znamionami lub bliznami, które odzwierciedlają rany poniesione w poprzednim życiu. We współczesnym życiu dziecko może mieć fobię związaną z przyczyną śmierci w poprzednim życiu. Obliczono, że wśród dzieci, które pamiętają gwałtowną śmierć z przeszłości, 35 procent ma fobię związaną z przyczyną śmierci.

 

3. Można zidentyfikować poprzednią rodzinę

Na podstawie informacji dostarczonych przez dziecko rodzinie biologicznej, ostatecznie identyfikowana jest rodzina dziecka z poprzedniego wcielenia. Kiedy dziecko po raz pierwszy spotyka tę rodzinę, jest w stanie zidentyfikować członków rodziny po nazwisku lub stopniu pokrewieństwa. Dziecko często zna rodzinne sekrety, które znają tylko członkowie jego poprzedniej rodziny. W rezultacie rodzina z poprzedniego życia często akceptuje dziecko jako reinkarnację zmarłego krewnego.

Biologiczni rodzice dziecka w obecnym wcieleniu często obawiają się, że dziecko pozostawi ich dla rodziny z poprzedniego wcielenia, ponieważ wzajemna więź między dzieckiem a rodziną z poprzedniego wcielenia staje się tak silna. Ten strach okazuje się nieuzasadniony, ponieważ więź między dzieckiem a współczesnymi rodzicami jest silniejsza. Jednak między dzieckiem a rodziną z poprzedniego życia zwykle dochodzi do długotrwałego związku.

 

4. Cechy osobowości, osobiste preferencje i nawyki często utrzymują się od jednej inkarnacji do drugiej

 

5. Płeć zwykle pozostaje taka sama

W 90 procentach przypadków doktora Stevensona dziecko powraca, przyjmując tę ​​samą płeć, co w poprzednim życiu. Tak więc tylko w 10 procentach przypadków płeć jest zmieniona. Obserwacja, że ​​płeć zmienia się tylko w 10 procentach przypadków reinkarnacji, być może pomoże rozwiązać zagadkę homoseksualizmu, transseksualizmu i problemów z tożsamością płciową.

 

6. Wygląd fizyczny może być podobny

Przypadki Stevensona pokazują, że wygląd fizyczny może pozostać wręcz taki sam od jednej inkarnacji do drugiej. W szczególności dwa przypadki pokazują, jak rysy twarzy mogą pozostać niezmienione z jednego życia do drugiego. Ian Stevenson znał takie przypadki. Przypadki te zostały opublikowane w książce Toma Shrodera „Old Souls”.

 

7. Relacje odnawiają się poprzez reinkarnację

Przypadki Stevensona, które wykazują podobieństwo fizyczne, dotyczyły min. birmańskich bliźniaków, które w poprzednich wcieleniach były siostrami. Były częścią badania z udziałem 31 par bliźniaków, których historie z poprzednich wcieleń zweryfikowane. W 100% tych przypadków bliźnięta pamiętały że miały ze sobą związek w poprzednich wcieleniach, co pokazuje, że dusze planują swoje życie, aby połączyć się z ukochanymi osobami poprzez reinkarnację.

 

8. Dzieci pamiętają przerwę pomiędzy wcieleniami.

W 20 procentach przypadków Stevensona dzieci wspominają o tym, co wydarzyło się między wcieleniami w świecie duchów.

Średnia przerwa między śmiercią a odrodzeniem wynosi 4,5 roku. W przypadkach reinkarnacji obejmujących samobójstwo w poprzednim życiu, średni odstęp między śmiercią a ponownymi narodzinami wynosi tylko 3 miesiące.

 

Walter Semkiw podkreśla, że praca Iana Stevensona na polu reinkarnacji jest nie do przecenienia. Szczegółowo zbadane i opisane przypadki oraz ich ilość pokazuje, że zdaniem Semkiwa, reinkarnacja jest niepodważalnym faktem.

 


źróło https://www.reincarnationresearch.com/childrens-past-life-memories-and-the-research-of-ian-stevenson-md/

 

Tagi:

reinkarnacja ,  dusza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz