Partner: Logo KobietaXL.pl

Cyndi najpierw sama zaczęła szukać informacji o potencjalnym poprzednim wcieleniu Ryana. Okazało się, że chłopiec miał być w poprzednim życiu znanym hollywoodzkim agentem Marty Martynem. Co jest jeszcze bardziej fascynujące? Żyjąca córka Maryna potwierdziła, że Ryan zna wiele szczegółów z życia jej zmarłego ojca.

 

Dr Jim Trucker, psychiatra dziecięcy, zbierający opowieści dzieci z przeszłych wcieleń, zajął się też historią Ryana, który twierdził, że ma hollywoodzką przeszłość.

Przeprowadzono poszukiwania w archiwum Hollywood, aż natrafiono na osobę, którą miał być w przeszłości Ryan.

Był to agent filmowy Marty Martyn. Cindy przeprowadziła wiele rozmów z Ryanem, a następnie rodzina skontaktowała się z córką Martyna. Ta spotkała się z doktorem Tuckerem, Ryanem i Cyndi i potwierdziła ponad 50 szczegółów, które Ryan przekazał na temat życia jej ojca, od historii pracy po lokalizację i wystrój jego domu. Matka chłopca odetchnęła z ulga, ponieważ bała się, że jej syn oszalał.

 

Kim był Marty Martyn

Naprawdę nazywał się Morris Kolinsky i urodził się w Filadelfii 19 maja 1903 roku. Jego rodzice byli ukraińskimi Żydami, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Miał dwie siostry, z których jedna zmarła w dzieciństwie. Morris i jego siostra, która przeżyła, przeprowadzili się do Nowego Jorku, aby zająć się show-biznesem. Następnie przeniósł się do Los Angeles, gdzie przyjął pseudonim sceniczny Marty Martyn.

Nie miał jednak szans na to, by zostać aktorem, więc założył agencję talentów Marty Martyn. Jego agencja odniosła sukces.

Marty Martyn był czterokrotnie żonaty, miał tylko jedną biologiczną córkę i trzech adoptowanych pasierbów. Rodzina mieszkała w Beverly Hills przy Roxbury Drive w dużym domu z basenem.

Marty kochał plażę, miał bogatą kolekcję okularów przeciwsłonecznych i podobno często cierpiał na oparzenia słoneczne. Lubił chińskie jedzenie, eleganckie ubrania i podróże, żeglując do Europy na Queen Mary i kilkakrotnie odwiedzając Paryż. Politycznie był republikaninem.

Marty Martyn zachorował na białaczkę i zmarł w szpitalu na krwotok mózgowy 25 grudnia 1964 roku w wieku 61 lat.

 

Kim jest Ryan

Chłopiec urodził się w Muskogee w stanie Oklahoma w 2004 roku, 40 lat po śmierci Marty Martyna. Ryan zaczął bardzo późno mówić, przez powiększone migdałki. Po operacji w wieku czterech lat, zaczął mówić pełnymi zdaniami i już wówczas opowiadał o swoim przeszłym życiu.

Ryan ciągle prosił matkę o powrót do domu, do Hollywood i błagał ją, żeby go tam zabrała, aby mógł odwiedzić jego „inną rodzinę”, w tym swoich trzech adoptowanych synów, o których się martwił. Powiedział, że ma dwie siostry i jedno dziecko biologiczne, córkę z pierwszego małżeństwa.

Ryan powiedział, że pracował dla „agencji”, w której ludzie zmieniali nazwiska. Pamiętał, że miał duży dom z basenem, który znajdował się przy ulicy, która miała nazwę z „skałą”. Ponadto powiedział, że podróżował statkiem, odwiedził Paryż i oglądał Wieżę Eiffla.

Opowiadał, że chodził do Chinatown, a kiedy jego rodzice po raz pierwszy zabrali go do chińskiej restauracji, Ryan wiedział, jak używać pałeczek bez uczenia się. Fascynowały go okulary przeciwsłoneczne i powiedział, że w swoim poprzednim życiu często był poparzony.

Ryan powiedział też swojej matce, że widział ją z nieba i znał ją z poprzedniego życia. Powiedział, że wybrał ją na swoją matkę, aby mógł się nią opiekować.

Ryan pamiętał nawet, jak był w łonie Cindy i zapytał, dlaczego chciała, żeby był dziewczynką. Wiedział, że płakała, kiedy dowiedziała się, że będzie miała chłopca. Cindy była zaskoczona, bo Ryan nie miał możliwości dowiedzenia się o tym incydencie, ponieważ ani ona, ani ojciec Ryana nigdy mu o tym nie powiedzieli.

Ryan zapowiedział też, że będzie studiował judaizm, bo chce poznać religię, którą wyznawał w poprzednim wcieleniu.

 

Czy reinkarnacja istnieje?

Reinkarnacja fascynuje ludzi od wieków. Stafford Betty, profesor religioznawstwa na California State University w Bakersfield i autor książki The Afterlife Unveiled, uważa, że jest to związane z marzeniem o tym, że w przyszłym życiu nasz los się odmieni i będziemy mieć zdecydowanie lepiej. I pomimo wielu opowieści o przeszłych życiach, wielu naukowców odrzuca teorię o reinkarnacji. Niektórzy z nich twierdza, że opowieści o poprzednich wcieleniach, są to fałszywe wspomnienia, a nie wydarzenia z dawnego życia. Dr Jim Trucker, badający sprawę Ryana ma jednak inną opinię. Ten psychiatra dziecięcy z z University of Virginia, kiedy dowiedział się o badaniach nad reinkarnacją prowadzonych przez Iana Stevensona, założyciela i dyrektora Wydziału Badań Percepcyjnych w UVA, zaciekawił się na tyle sprawą reinkarnacji, że rozpoczął współpracę ze Stevensonem w 1996 roku, a potem zastąpił go jako szef zespołu. Zespół ten zebrał ponad 2500 udokumentowanych przypadków dzieci z całego świata, które mają szczegółowe wspomnienia z poprzednich wcieleń. Dr Tucker opisuje te przypadki w swojej książce „ Return to Life: Extraordinary Cases of Children Who Remember Past Lives”.

 

źródła https://www.rd.com/article/chilling-reincarnation-stories/

https://www.reincarnationresearch.com/a-ukrainian-jew-reincarnates-into-a-christian-family-in-oklahoma-the-reincarnation-case-of-marty-martyn-ryan-hammons/

 

 

Tagi:

reinkarnacja ,  Marty Martyn ,  Ryan Hammons , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz