Partner: Logo KobietaXL.pl

Intuicja związana jest bezpośrednio z emocjami. Emocje to zmiany nastroju od intensywnych do ulotnych, które wskazują na określoną sytuację. Pojawiają się automatycznie, niezależnie od naszej woli.

 Przy podejmowaniu decyzji uczucia odgrywają kluczowa rolę. Choć rzecz jasna, kierujemy się również rozumem czy rozsądkiem, to jednak często budzi się w nas głos, który przeczy temu, co mówi właśnie rozum. To intuicja najczęściej podpowiada gdzie iść do pracy, komu wynająć mieszkanie czy gdzie się wybrać na wakacje, choć, jako się rzekło, rozsądek może podszeptywać coś kompletnie innego. Oto lista sygnałów, który płyną od twojej intuicji, nie ignoruj ich nigdy!

 

1. Coś w środku mówi ci „Nie rób tego!”.

Jeśli intuicja podpowiada ci, że nie powinieneś czegoś robić, to tego nie rób. Czasami inni przekonują cię do podjęcia ryzyka, wzięciu w czymś udziału i choć wydaje się to atrakcyjne, twój głos wewnętrzny mówi co innego. Słuchaj go!

 

2. Twój żołądek daje znać

 Jelita to nasz drugi mózg i często sygnał, że coś jest nie tak, płynie nie z głowy, a z brzucha. Nagły dyskomfort, boleści, teoretycznie bez przyczyny, to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

 

3. Nagły wytrącenie z równowagi lub złe samopoczucie

Być może zwiastuje chorobę somatyczna, ale najczęściej to znak, że coś złego się dzieje wkoło. Zwracaj na to uwagę.

 

4. Wiesz, że musisz to zrobić

Czasami nasza intuicja popycha nas do robienia rzeczy, których wcale nie chcemy. Jeśli rozum mówi nie, czasem intuicja czasami po prostu podejmuje decyzję za nas. To jedna z najbardziej inspirujących rzeczy, jakie mogą się wydarzyć. Nie bój się!

 

5. Kiedy czujesz potrzebę niesienia pomocy.

Ne chodzi o twój charakter i chęć pomagania innym. Czasami jest tak, że nagle chcesz pomóc człowiekowi, który nawet nie jest ci bliski. To znak, że taka jest twoja karma, zrób to!

 

6. Twoje myśli krążą wokół jednej rzeczy.

Jeśli twoje myśli nieustannie zmierzają w tym samym kierunku, jest ku temu powód. Nasza intuicja z reguły kieruje nas tam, gdzie powinniśmy iść.

 

7. Kiedy musisz uciec.

Jeśli czujesz się źle w jakimś miejscu lub przy jakiejś osobie, choć nie ma ku temu pozornie żadnych powodów, uciekaj gdzie pieprz rośnie. Twoja intuicja przepowiada, że ta przygoda nie skończy się dobrze.

Tagi:

świadomość ,  podświadomość ,  intuicja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót