Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto lista pytań, które skłaniają do głębokich przemyśleń. Jeśli poszukasz w sobie odpowiedzi, będziesz wiedzieć, co dalej robić ze swoim życiem i czy faktycznie wymaga ono zmiany.

 

 

1. Czy świat, który ty widzisz, i świat, którzy widzą bliscy ci ludzie jest taki sam?

Czy doświadczasz tej samej rzeczywistości, której doświadczają inni? Czy oceniacie podobnie, to co dzieje się wokół was? Nie musisz znać tylko ludzi, którzy myślą jak ty, ale jeśli wszyscy wkoło myślą inaczej, może warto się nad tym zastanowić?

 

 

2. Czy myślisz o swojej śmierci?

Czy żyjesz ze świadomością, że jesteś tu przez chwilę? Co w związku z tym jest dla ciebie ważne? Czy zastanawiasz się, co się z tobą stanie po śmierci?

 

3. Czy twoje życie jest teraz lepsze niż w przeszłości?

Czy raczej wolisz wracać do wspomnień, bo nie lubisz, tego co jest teraz? A może jest odwrotnie?

 

4. Co byś zmienił w tym świecie?

Jaka byłaby najważniejsza zmiana, którą można by wprowadzić, żeby żyło się wszystkim lepiej? Co jest ważne? Czy możesz te zmiany zacząć od siebie?

 

5. Skąd wiesz, że twoje przekonania są prawdziwe?

Czy masz w ogóle jakieś przekonania? Czy masz zasady, których się trzymasz? Dlaczego uważasz, że są słuszne, czy konfrontujesz je z innymi?

 

6. Co sprawia, że ​​ludzie są źli?

Czy ludzie rodzą się źli, czy jest coś, co im się przydarza, co sprawia, że ​​są tacy? Co jest źródłem całego zła? Czy ty jesteś dobrym człowiekiem?

 

 

7. Kim jesteś?

Co cię definiuje? Zawód? A może rola w rodzinie? Czy to kim jesteś, jest trwałe? Czy mówisz o sobie – jestem szefem, gdy może być to tylko tymczasowa rola? Co sprawia, że ​​różnisz się od każdej innej osoby?

 

8. Jeśli jakiś rodzaj wyższej mocy lub boga, to po co został stworzony wszechświat?

Czy szukałeś kiedyś w sobie odpowiedzi na to pytanie? Czy zastanawiasz się, jak jest twoja rola w tym dziele stworzenia?

 

Tagi:

szczęście ,  życie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót