Partner: Logo KobietaXL.pl

Swoją pracę Newton rozpoczął jako tradycyjny psycholog, koncentrując się na modyfikacji zachowania za pomocą technik poznawczo-behawioralnych i używaniu hipnozy jako narzędzia do zagłębiania się w doświadczenia z dzieciństwa i traumy swoich pacjentów.

Newton rozpoczął swoją pracę w tej dziedzinie, gdy pewnego dnia do jego gabinetu przyszedł pacjent cierpiący na silny ból w boku. Ten mężczyzna odwiedzał różnych lekarzy, którzy po poddaniu go kilku testom zdiagnozowali ból jako coś psychosomatycznego. Pacjent poprosił Newtona, aby w hipnozie zabrał go z powrotem do dzieciństwa, wierząc, że to było źródło jego problemu. Podczas zabiegu Newton nie znalazł w jego dzieciństwie żadnego zdarzenia, które mogłoby wyjaśniać obecny ból pacjenta. Wtedy poprosił pacjenta, aby wskazał źródło swojego problemu i kiedy go doświadczył po raz pierwszy. Nagle pacjent zaczął mówić o bitwie, w której brał udział w czasie I wojny światowej. Newton, do tej pory bardzo sceptyczny, nie wierzył w to, co mówił mu pacjent i zaczął zadawać mu mnóstwo pytań dotyczących tego zdarzenia, aby je zweryfikować. To był pierwszy raz, kiedy ten psycholog przeprowadził terapię poprzedniego życia. Od tej pory kontynuował badania z innymi ludźmi.

Po pewnym czasie inna pacjentka, którą leczył w stanie hipnozy, nie wróciła do poprzedniego życia, ale zaczęła z nią rozmawiać o okresie między jednym życiem a drugim, czyli o życiu w świecie duchów, czyli „życiu między wcieleniami”. To wtedy Michael Newton rozpoczął pracę naukową na ten temat, którą zajmuje się od 35 lat w swojej praktyce psychologicznej. W 1998 roku otrzymał nagrodę od National Association of Transpersonal Hypnotherapists za najlepszy wkład badawczy roku. Jego pierwsza książka „Podróż dusz” (przetłumaczona jako „Podróż duszy” lub „Życie między wcieleniami”) sprzedała się w ponad 200 000 egzemplarzy. W 2001 roku swoją książką „Destiny of Souls” („Destiny of the souls”) zdobył coroczną nagrodę Independent Publishers.

Spośród wielu tematów, o których Newton porusza w swoich książkach, poniżej skupimy się na tych, które uważamy za najbardziej podstawowe dla tych, którzy podejmują ten temat po raz pierwszy.

 

 GRUPY DUSZ

 

W świecie duchowym każdy z nas należy do podstawowej grupy dusz. Ta grupa, licząca od 8 do 20 członków, składa się z osób, z którymi żyjemy na płaszczyźnie duchowej i z którymi reinkarnujemy się w życiu fizycznym. W każdej reinkarnacji schodzimy na Ziemię prawie całą grupą razem, za każdym razem w innej roli. Na przykład, możliwe jest, że w życiu fizycznym dusza z twojej grupy podstawowej przyjmuje rolę twojego ojca, podczas gdy w następnym życiu będzie to twój syn lub twoja siostra. Członkami waszej podstawowej grupy dusz będą w życiu fizycznym ludzie, którzy mieli dla was wielkie znaczenie lub mieli na was wpływ. Rodzaje doświadczeń, ról i sytuacji, które wspólnie przeżywacie w życiu fizycznym, zaplanowaliście w świecie duchowym, w zależności od tego, czego każdy musi się nauczyć dla własnej ewolucji.

Istnieją również powiązane lub drugorzędne grupy dusz. Są to dusze, które pomimo tego, że nie należą do twojej bliskiej grupy, będą współpracować w twoim życiu fizycznym w małych, ale ważnych rolach. Na przykład mogą przyjąć rolę lekarza, sąsiada, nauczyciela itp. Ich praca z nami jest zwykle sporadyczna, ale także niezbędna do naszej nauki.

Kiedy osoba z pierwotnej grupy dusz umiera na Ziemi, wraca do świata duchów i kontynuuje tam swoją pracę, czekając na powrót reszty swojej grupy. Ogólnie rzecz biorąc, dusza ta nie odradza się ponownie w tej samej rodzinie genetycznej, ale czeka na powrót całej swojej grupy. Na przykład, jeśli twój mąż umiera w tym fizycznym życiu, a potem masz wnuka, ten wnuk nie jest reinkarnacją twojego męża, ponieważ nie reinkarnujemy się w ten sposób. Ten wnuk będzie kolejnym członkiem twojej podstawowej lub drugorzędnej grupy dusz, ale nie tym samym, który odszedł.

 

REINKARNACJA I ZWIERZĘTA

 

Wiele religii o reinkarnacji mówi, że istoty ludzkie mogą w następnym życiu reinkarnować się jako zwierzęta, jeśli popełnią złe uczynki. Według badań Newtona (i innych badaczy, takich jak Brian Weiss czy Raymond Moody), to nieprawda. Nie ma wędrówki dusz w tym sensie, że dusza może inkarnować się na innym poziomie, to znaczy dusza ludzka nigdy nie inkarnuje się w zwierzę lub w roślinie, co oznaczałoby zmianę jej stanu ewolucyjnego.

 

 HIERARCHIE I ROZWÓJ

 

Według Newtona w świecie duchowym nie ma hierarchii, jaką znamy tutaj (w sensie autorytetu). Według jego pacjentów istnieje struktura, ale mieszcząca się w wartościach współczucia, harmonii, etyki, moralności, łagodności, tolerancji, cierpliwości i absolutnej miłości. Rozwój każdej duszy osiąga się poprzez przyjęcie odpowiedzialności osobistej, a nie przez osiągnięcia wyższego statusu. Dusze nie są zmuszane do inkarnacji ani do uczestniczenia w zajęciach grupowych lub określonych formacjach, jeśli tego nie chcą. Jeśli chcesz chwilę samotności, masz ją. Jeśli nie chcą iść do przodu, nikt ich do tego nie zmusza. Po śmierci możemy nawet pozostać na planie astralnym, zamiast wracać do świata duchów. Postawa przewodników duchowych jest zawsze związana z szacunkiem dla decyzji dusz.

 

RADA MĘDRCÓW

 

W różnych okresach między wcieleniami dusza udaje się do „Rady Mędrców”, których niektóre dusze nazywają Mistrzami, Starszymi lublub komisją. Nie jest to kwestia sądu, ale kilku bardziej rozwiniętych dusz, które prowadzą nas i oceniają przez cały czas. Zwykle kierujemy się do tej rady wkrótce po przybyciu do świata duchowego (aby przejrzeć działania podjęte w naszym ostatnim życiu i odchylenia od naszego planu życiowego) i na krótko przed ponownym wcieleniem idziemy ponownie, aby dowiedzieć się, czego będziemy musieli doświadczyć w następnym życiu fizycznym dla naszej duchowej ewolucji.

 

ŚWIAT DUCHOWY

Pacjenci Newtona opisują świat duchowy jako niezwykle piękne, jasne miejsce, w którym wszystko odbywa się z absolutną miłością. Podczas pobytu w tym świecie robili wiele czynności podobnych do tych, które wykonujemy w świecie fizycznym, tylko maksymalnie ulepszonych. Tak więc istnieją grupy studyjne, zajęcia rekreacyjne, zawody itp. Kiedy Newton mówi o tym duchowym świecie, ma na myśli to, co klasyczni badacze nazywają „niższą płaszczyzną mentalną”, płaszczyzną wyższą niż poziom „astralny”, który jest pierwszym, do którego udajemy się po naszej fizycznej śmierci i który znacznie różni się od drugiego.

 

 GDZIE JEST BÓG?

Wielu wierzących ludzi zastanawia się, gdzie jest Bóg, kiedy słyszą o tym duchowym świecie. W badaniach przeprowadzonych przez Newtona żadna dusza nie twierdzi, że widziała Boga, ale twierdzi, że czuje „Źródło” w tym duchowym świecie. Najbardziej zaawansowane dusze mówią, że w pewnym momencie wszystkie dusze powrócą ponownie do tego źródła. Pacjenci zwracają uwagę, że miejscem, w którym można najbardziej zidentyfikować tę Obecność, jest Rada Starszych, gdzie odczuwają wyższą duchową siłę, która niejako „nadzoruje” Radę. Jednak najbardziej rozwinięte dusze nie wierzą, że Obecność jest Bogiem, ale raczej bytem o zdolnościach znacznie przewyższających możliwości członków Rady.

 

Kiedy studiujemy klasycznych badaczy, okazuje się, że zawsze mówili o różnych planach duchowych, a klucz do tej zagadki być może jest właśnie tutaj. Każda płaszczyzna wibruje w inny sposób; im wyższa płaszczyzna, tym większe wibracje. Tak więc po śmierci wszyscy udajemy się najpierw na płaszczyznę astralną, która ma najniższe wibracje. Po chwili wracamy do świata duchowego (zwanego „niższą płaszczyzną mentalną”), w którym ma miejsce wszystko, co Newton wyjaśnia w swojej pracy. Stamtąd ponownie inkarnujemy się na Ziemi. Kiedy już wystarczająco rozwinęliśmy się, nie musimy już schodzić ponownie na plan fizyczny, więc po naszej ostatniej śmierci możemy przejść na wyższy poziom egzystencji, o znacznie wyższej wibracji. Te płaszczyzny byłyby, od najniższej do najwyższej, płaszczyzną „wyższą mentalną”, płaszczyzną „buddhi”, płaszczyzną „atmiczną”, płaszczyzną „monadyczną” i wreszcie płaszczyzną „boską”. Widząc liczbę istniejących płaszczyzn, nie jest zaskakujące, że z „niższego poziomu mentalnego” można wyczuć tylko tę „Obecność”, prawdopodobnie pochodzącą z bezpośrednio wyższego poziomu. Zatem „Źródło” znajdowałoby się na końcu wszystkich planów i wcześniej czy później dotrzemy do niego. Przy takim wyjaśnieniu może się wydawać, że Bóg jest bardzo daleko od nas wszystkich, ale to byłby zły wniosek. Wszystko, co istnieje, jest generowane w Źródle i ze Źródła, w najwyższej wibracji i z niej, a zatem stworzenie zawsze znajduje się w twórczym Źródle.

 

ŻYCIE MIĘDZY ŻYCIAMI A TERAPIA PSYCHOSPIRYTUALNA

 

W ramach terapii psychospiritualnej, prowadzonej przez różnych psychologów, technika Life Between Lives jest naprawdę ważna. Dzięki temu klienci mogą dowiedzieć się z pierwszej ręki, jaki jest świat duchowy i co oznacza ich obecne życie fizyczne. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie spotkać naszą podstawową grupę dusz, zobaczyć role, które obecnie pełnią, poznać przyczyny sytuacji, przez które przechodzimy, porozmawiać z naszymi przewodnikami duchowymi i ponownie połączyć się z naszymi bliskimi, którzy już odeszli. Bez wątpienia jest to doświadczenie, które pomaga nam zrozumieć życie w jego najszerszym znaczeniu i współpracuje w rozwiązaniu wielu naszych problemów emocjonalnych i psychologicznych.

 

Vida entre Vidas y Michael Newton, Joaquín Cámara

Tagi:

reinkarnacja ,  Joaquín Cámara ,  dusza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót