Partner: Logo KobietaXL.pl

Może się zdarzyć, że nawet przypadkowo skrzywdziliśmy kogoś i przyjdzie nam za to zapłacić. Dlatego warto zadbać o to, aby mieć dobrą karmę, a w tym celu często trzeba wiele rzeczy w życiu naprawić.

Oto siedem sposobów, w jakie karma może zmienić twoje życie na zawsze.


 

1. Skoncentruj się na swoich aktualnych celach

Jednym z najlepszych sposobów na wniesienie dobrej karmy do życia jest skupienie się na celach, które już sobie wyznaczyłeś.


Oznacza to, że nic nie jest w stanie odwrócić twojej uwagi o tego, co zamierzasz. Twoje plany nie mogą jednak krzywdzić ani wykorzystywać innych. 

Nawet jeśli poniesiesz porażkę, to zawsze ona będzie wynikiem  podjęcia próby osiągnięcia czegoś, więc traktuj  swoje porażki jako lekcję, aby w przyszłości wyciągnąć z nich wnioski.


 


2.  Żyj obecną chwilą


Im bardziej pozwolisz sobie na rozwodzenie się nad przeszłością, nigdy tak naprawdę nie będziesz żyć w teraźniejszości.


Przyszłość jest nieznana, nie jesteś w stanie przewidzieć, co spotka cię za godzinę, następnego dnia. 

Najlepszym sposobem na wniesienie dobrej karmy do swojego świata jest życie jest wykorzystanie każdej chwili, tak aby idąc spać, nie żałować minionego dnia.

 


3. Bierz odpowiedzialność


Kolejnym niezwykle dobrym sposobem na wprowadzenie dobrej karmy w swoje życie jest wzięcie odpowiedzialności za rzeczy, które robisz.


Niezależnie od tego, czy jest to coś dobrego, czy coś złego, zawsze musisz odpowiadać, za rzecz którą stworzyłeś.


Może ci się nie spodobać efekt twoich działań, nie mniej jednak jest to przecież twoje dzieło. nie zrzucaj więc za nie odpowiedzialności na innych. 

Nie wszyscy niestety są w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje działania, szczególnie w dzisiejszych czasach. Staraj się więc aby nie podążać ich tropem.

 

4. Naucz się śmiać z siebie

Pokora jest również jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie dobrej karmy w życiu. Jeśli nie jesteś w stanie śmiać się z siebie, nie będziesz w stanie przyjąć żadnej krytyki.


Wspomniane wcześniej porażki są dla nas lekcjami, z których możemy wyciągać wnioski, abyśmy mogli wprowadzić niezbędne ulepszenia tam, gdzie należy to zrobić.


Nie bierz więc wszystkiego na poważnie, naucz się mieć dystans do swojej osoby, nikt nie jest idealny. Pokora jest kluczem do sukcesu. 

 


5. Bądź cierpliwy


Jedną z najlepszych metod osiągania dobrej karmy w życiu jest nauczenie się tolerancji i cierpliwości wobec świata.


Nie wszystko pójdzie po twojej myśli dokładnie tak, jak tego chcesz w każdym dniu  twojego życia.

Będą chwile, w których naprawdę zechcesz, aby coś się skończyło, ale często wyłacznie cierpliwość pozwoli ci przetrwać trudne dni.

Ludzie łatwo się niecierpliwią, tymczasem : „Wszystko, co dobre, przychodzi do tych, którzy czekają”.


 

6.  Bądź uprzejmy

 

Jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia dobrej karmy w życiu jest bycie miłym, nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie. Miłość własna jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o uprzejmość wobec innych.


Jeśli fałszywie się uśmiechasz, aby zdobyć sympatię innych, to nie jest to twoje prawdziwe oblicze. Szukaj rzeczy, które dają ci prawdziwą radość. Im więcej będzie radości w tobie,

,bycie miłym dla innych po prostu przyjdzie naturalnie.


 

7. Nie bój się zmiany

Większość ludzi panicznie boi się zmian. Tymczasem to właśnie zmiany wprowadzają rzeczy nowe w nasze życie. Ćwicz otwartość na nowe rzeczy, których normalnie byś nie robił.Oczywiście czasami będzie to wymagać od ciebie wyjścia ze strefy komfortu, ale im bardziej będziesz w stanie zaakceptować zmianę, tym więcej dobrej karmy do ciebie przyjdzie.

 

Tagi:

szczęście ,  karma ,  energia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót