Partner: Logo KobietaXL.pl

Psycholog Patricia Garfield uważa, że uniwersalne sny mogą pochodzić od doświadczeń naszych przodków, które nadal żyją w naszej podświadomości. Jeśli dodamy do tego nasz osobisty kontekst, takie sny mogą nas wiele nauczyć o nas samych. Sprawdźcie, co oznaczają.

 

Pomieszczenie

Pokój w naszym śnie to odzwierciedlenie stanu psychiki. Jeśli znajdujemy się w nowym, nieznanym miejscu to znak, że być może odblokowaliśmy jakiś nowy talent, idziemy we właściwym kierunku. Jeśli jednak pokój jest brudny czy zaniedbany, może to oznaczać, że masz problem ze swoim wizerunkiem czy też nosisz w sobie nieodkryty talent.

Terapeuta Eddie Travers idzie dalej, uważa, że konkretne miejsca w domu symbolizują określone procesy.

Kuchnia to miejsce związane z pracą i transformacją.

Łazienka to miejsce, w którym zmywamy z siebie niepotrzebny bagaż, symbolizuje potrzebę przemyślenia wielu kwestii i pozbycia się bagażu emocjonalnego.

Sypialnia jest związana ze związkiem, w którym jesteś.

 

Utrata zębów, śmierć

Utrata zębów jeden ze snów, który naprawdę powtarza się u bardzo wielu ludzi.

Psycholog Penney Pierce uważa, że oznacza to tkwienie w bezradności, pozbawienie braku kontroli, gdyż zęby są symbolem naszej siły fizycznej. Patricia Garfield dodaje, że utrata zębów jest wynikiem zaciskania szczęk, to symbol tłumionego gniewu. Taki sen może oznaczać, że musimy wyzwolić się od targających nami negatywnych emocji.

Do tej samej kategorii należą sny związane z umieraniem, jeśli umiera ktoś, kogo znamy, oznacza to odrodzenie i regenerację, nowe postrzeganie swojego życia, budowę nowych relacji. W gruncie rzeczy są to bardzo dobre sny.

 

Ucieczka

Te sny, według Lauri Loewenberg, są charakterystyczne dla ludzi, którzy unikają konfliktów i boją się swoja osobą stwarzać jakiekolwiek problemy. Osoba czy rzecz, która nas ściga może pomóc zasugerować, czego tak bardzo pragniemy uniknąć.

 

Brak ubrania albo dziwne ubranie

Bywa, że śnimy, iż pojawiliśmy się w jakimś miejscu kompletnie niestosownie ubrani do okoliczności. Psycholog Ian Wallace podkreśla, że ​​ważne jest, aby pamiętać, jak się czujemy w tym śnie. Czy czujemy się dumni z siebie lub wstydzimy się?

Jeśli nie doświadczamy wstydu, oznacza to, że czujemy, że jesteśmy niedoceniani w jakimś aspekcie swojego życia, czy to w pracy, rodzinie czy relacjach. Jednak jeśli byliśmy zawstydzeni, oznacza to, że boimy się, że ktoś odkryje nasze sekrety lub słabości.

 

Spóźnienie

Psycholog Michael R. Olsen uważa, że ​​strach przed spóźnieniem, oznacza, że nie jesteśmy w dobrej formie psychicznej. Może to oznaczać przeciążenie obowiązkami, wypalenie zawodowe, świadomość, że nie nadążamy z własnym życiem.

 

Ciąża

Jak podkreśla psycholog David Bedrick, poród i zajście w ciążę należy rozumieć metaforycznie. Czy jesteś osobą kreatywną lub osobą, która ma wiele planów na przyszłość i nie może się doczekać ich realizacji? Ciąża oznacza, że wydarzy się coś nowego, odnajdziesz swoją drogę, zrealizujesz zamierzenia.

 

 

Tagi:

marzenia senne ,  marzenie senne ,  sen ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót