Partner: Logo KobietaXL.pl

Wśród 25 miast i ich atrakcji uwzględnionych w rankingu na stronie www.viator.com pojawiły te, które polecali podróżnicy, odwiedzający stronę oraz dane dotyczące najczęściej odwiedzanych miejsc w ubiegłym roku.

1. Rzym. To jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie i o każdej porze roku spotkasz tam mnóstwo turystów. Portal sugeruje jednak, że aby w spokoju zwiedzić stolicę Włoch wystarczy zarezerwować wycieczkę z opcją, która pozwoli ci wejść gdzie chcesz bez konieczności stania w kolejce. 

2. Paryż. Osoby głosujące w plebiscycie na Paryż twierdzą, że to najbardziej romantyczne miasto na świecie. Jeśli chcesz wyskoczyć ze swoją drugą połówką na niezapomniany weekend powinnaś wybrać właśnie Paryż - kolacja na Wieży Eiffla plus rejs po Sekwanie to idealna opcja. 

3. Moulin Rouge. Czyli pierwszy kabaret, który powstał w Paryżu w 1880 roku. Edytorzy sugerują, że istnieje mnóstwo wycieczek oferujących w jednym pakiecie zwiedzanie najważniejszych miejsc Paryża w tym oczywiście Moulin Rouge. 

4. Stonehenge. To właśnie tutaj znajdziesz jeden z najbardziej fascynujących i tajemniczych zabytków starożytności. Wśród wielu opcji zwiedzania Stonhenge, ta którą polecają osoby odwiedzające to miejsce, to tzw. private tour (prywatne zwiedzanie) z możliwością wejścia do kamiennego kręgu. Jeżeli zdecydujesz się na zwiedzanie tego miejsca, nie powinnaś zapomnieć o Windsor Castle, Bath,  średniowiecznej wiosce Lacock i oczywiście lunchu w jednym z tradycyjnych pubów. 

5. Królewskie Zamki. W całej Europie znajdziesz ich bardzo wiele. Jedne są wciąż zamieszkiwane, inne przekształcone w muzea. W potężnych murach starego zamczyska chociaż przez chwilę będziesz mogła poczuć się jak członkini rodziny królewskiej. Najpiękniejsze zamki wybrane przez portal to: Zamek w Edynburgu, zamki królewskie Neuschwanstein i Linderhof, w Dolinie Loary Chambord, Cheverny i Chenonceau, a jeśli planujesz wybrać się do Wiednia w grudniu to bardzo prawdopodobne, że uda ci się zarezerwować miejsce przy wigilijnym stole w zamku Weikersdorf.

6. Europa wśród turystów i podróżników słynie również ze swoich pięknych, malowniczych plaż i miejsc położonych nad wodą. Te, które znalazły się na miejscu szóstym to m.in.: Torcello w Lagunie Weneckiej, Capri, Zatoka Neapolitańska, Murano, Burano, Mykonos, Fuerteventura, Lanzarote oraz Wyspy Liparyjskie. 

7. Na siódmym miejscu rankingu pojawia się ponownie Rzym, ale tym razem podróżnicy zachęcają nas aby takie miejsca jak Panteon, Piazza Navona i Fontanna di Trevi zwiedzać z przewodnikiem, bo tylko tego typu wycieczki pozwolą ci na prawdziwe poznanie historii Rzymu. Niezwykłe wrażenie na turystach robi rówież zwiedzanie Rzymu nocą, kiedy wszystkie jego najpiękniejsze miejsca są magicznie podświetlone. 

8. Jeśli wybierasz się do Irlandii to nie może cię zabraknąć w tradycyjnym pubie gdzie możesz wypić pyszny lokalny trunek przy irlandzkiej muzyce. W Dublinie powinnaś odwiedzić Guinness Storehouse i irlandzkie Whiskey Museum. 

9. Na miejscu dziewiątym znalazła się Polska i Francja, w których to państwach zdaniem turystów można w najlepszy sposób zapoznać się z historią II Wojny Światowej. 2015 rok to wyjątkowy moment dla Francji, ponieważ to właśnie w tym roku Francja świętuje 70-tą rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Miejscem szczególnie polecanym w Polsce jest Muzeum Auschwitz-Birkenau. 

10. Jeśli potrzebujesz dreszczyku emocji może powinnaś wybrać "nawiedzoną" trasę po Europie. Podróżnicy polecają upiorną wycieczkę po Londynie do miejsc związanych z Kubą Rozpruwaczem i Sherlockiem Holmesem. Mroczną stronę Irlandii możesz odkryć w Dublinie, a Halloween powinnaś spędzić w Edynburgu. 

Więcej informacji o pozostałych nagrodzonych miejscach znajdziesz na www.viator.com.

Jeśli jednak skusicie sie na odwiedzienie zwycięzcy tej listy, czyli Rzymu, zobaczcie przewodnik, dla tych, którzy jada tam po raz pierwszy!

Tagi:

styl życia ,  podróże ,  nagrody ,  wakacje ,  podróże 2015 , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót