Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Oszczędność pieniędzy

Powiedzmy sobie szczerze: rzeczą, która najczęściej nas do czegoś przekonuje, są pieniądze. Na której formie zakupów możemy zaoszczędzić ich więcej?

Supermarkety online posiadają zwykle mniejszy asortyment, przez co mogłoby się wydawać, że ceny są wyższe, a promocje mało opłacalne. Wszystko zależy finalnie od sklepu, lecz warto posłużyć się konkretnym przykładem. Bdsklep.pl regularnie zmienia swoją kategorię wyprzedaży, oferując klientom około 200 produktów w niższych, atrakcyjnych cenach. Znalezienie dobrej oferty nie jest więc problemem. To tak samo łatwe jak w tradycyjnym sklepie.

Pisząc o oszczędności pieniędzy, nie można pominąć kwestii ulegania okazjom. Stacjonarne sklepy posiadają swoje tricki, dzięki którym jesteśmy bardziej skłonni do zakupu. Jest to np. przyjemny zapach lub odpowiednie rozmieszczenie produktów na półkach. W sklepie online nieprzemyślane zakupy się nie zdarzają.

Kwestia czasu

Żyjemy intensywnie, przez co poszukujemy kolejnych rozwiązań na problem braku czasu. W tym wypadku znowu przewagę mają sklepy online. Na zrobienie dużych zakupów w sklepie internetowym potrzebujemy maksymalnie 30 minut (i to kiedy nie mamy planów zakupowych). Niestety, tak szybkie zakupy stacjonarne to rzadkość, ponieważ musimy dużo przejść, szukać produktów na półkach i dodatkowo marnować czas w kolejkach do kasy.

A co z wygodą?

Zakupy internetowe dowożone są pod twoje drzwi i to zazwyczaj w ciągu 24h (taki tryb pracy przyjęto np. we wspomnianym Bdsklepie). Oznacza to, że – wbrew powszechnym plotkom – nie czekasz długo na zakupy, a tym bardziej nie ma mowy o dostarczeniu nieświeżych produktów.

Zakupy w stacjonarnych sklepach wymagają wyjścia z domu i samodzielnego wypełnienia wózka. Następnie trzeba wszystkie produkty samemu dostarczyć do domu. Trzeba przyznać, że to mało wygodne.

Przyzwyczajenia

Jedynym aspektem, w którym tradycyjne zakupy mogą wygrywać z zakupami online, jest siła przyzwyczajeń. Nie wszyscy chętnie wprowadzają nowe rozwiązania do swojej codzienności, a część ludzi boi się, że korzystanie z usług supermarketów online jest po prostu skomplikowane.

Tymczasem zamówienie produktów to kwestia kilku kliknięć. Uiszczenie opłaty nie różni się niczym od płatności internetowych w innych sklepach. To bardzo prosta procedura. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że warto zmienić swoje przyzwyczajenia dla oszczędności pieniędzy, wygody i dodatkowego czasu.

Tagi:

zakupy ,  pieniądze ,  internet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz