Partner: Logo KobietaXL.pl

To już kolejna edycja festiwalu. W tym roku kucharze pomogą Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, które obejmuje opieką wszystkie dzieci z chorobami krwi i chorobami nowotworowymi, które leczone są w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM w Dziecięcym Szpitalu uniwersyteckim.

 

kucharze dzieciom

- Lubelscy Kucharze Dzieciom to stowarzyszenie powstałe z potrzeby serca. Umiejętne połączenie pasji do gotowania z chęcią pomocy innym. Naszym dziełem jest Bożonarodzeniowy festiwal Kucharze dzieciom oraz Wielkanocny Festiwal Kucharze dzieciom, które co roku odbywają się wraz z aukcją charytatywną w Galerii Olimp w Lublinie -mówi Dorota Bęczkowska. - Do akcji włączają się nie tylko kucharze z Lublina, przyjeżdżają ogólnopolskie sławy, na festiwalu spróbować będzie można nie lada przysmaków.

Gotowanie jest na żywo, można będzie podpatrzeć, jak prawdziwi mistrzowie działają w kuchni. Degustuje się za darmo, wkłada datek do puszki. Wszystkie pieniądze pójdą w tym roku na rzecz dzieci z chorobami krwi.

 

kucharze dzieciom


- 8 i 9 grudnia organizujemy dla dzieci warsztaty dekorowania pierniczków w Locomotivie – dodaje Dorota. - Tym razem opłata za warsztat też powędruje do puszki. Dodatkowo robimy paczki dla dzieci, dostaliśmy bardzo wzruszające listy od małych pacjentów.

 

kucharze dzieciom

 

kucharze dzieciomPaczki członkowie organizują we własnym zakresie. Trwaja ostatnie przygotowania do festiwalu. Kto weźmie udział? czego mozna będzie spróbować? Zobaczcie na Facebooku!

 

kucharze dzieciom

Obrady Stowarzyszenia

 

Festiwal kucharzy wpisał się już w krajobraz Lublina. Wspiera go coraz więcej firm i osób. Organizatorzy zapraszają 15 i 16 grudnia do Olimpu. Nie zabraknie rożnych atrakcji!

Tagi:

życie ,  pomoc ,  kobietaxl ,  społeczeństwo ,  lubelscy kucharz dzieciom ,  Dorota Bęczkowska , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót