Partner: Logo KobietaXL.pl

Kampanię już po raz piąty zrealizowała Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Autorką zdjęć jest Marika Sypniewska.

 

piękno jest w nas


Wystawę zdjęć można oglądać w przestrzeni miejskiej Konina, w szkołach i instytucjach kultury w całej Polsce (wystawa ma charakter „wędrujący”) oraz w sieci. Na filmie poznacie wszystkie bohaterki.

 
- Do tegorocznej kampanii zaprosiliśmy mamy naszych Podopiecznych, których łączy miłość do koszykówki i Klub Sportowy MUSTANG Young! Te mamy to wspaniałe i piękne kobiety, które pozwalają swoim dzieciom rozwijać pasje, ale też wymagają od nich i uczą samodzielności. - mówi Zuzanna Janaszek - Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ, inicjatorka kampanii.

Nie oceniaj przez pryzmat niepełnosprawności


Bohaterki kampanii podkreślają, że przeżywają komentarze, reakcje i pytania ludzi na widok ich niepełnosprawnych dzieci. To bardzo boli…
Ania chce, aby w życiu Kuby było miejsce na pasje, a nie tylko na leczenie, aby był postrzegany jako chłopiec, który wiele potrafi, a nie jako niepełnosprawny chłopiec na wózku. Dorota prosi, aby traktować niepełnosprawnych normalnie, nie gapić się na nich i nie wytykać palcami. Kasia nie lubi, gdy ludzie natarczywie się im przyglądają, czasami też komentują. Adrian też to zauważa ale nie reaguje. Ma do tego dystans.
- Ktoś kto nie przeszedł lęku o życie swojego dziecka, mimo najszczerszych chęci nigdy nie wczuje się w naszą sytuację. I doskonale to rozumiemy! Ale jeżeli czegoś nie wiesz, to zapytaj jak wygląda takie życie! Nie oceniaj! Nie chcemy współczucia, chcemy tylko żeby ludzie byli choć trochę empatyczni wobec inności, wobec naszych Dzieci. – podkreśla Iza.


piękno jest w nas

 

Chcemy normalnie żyć


Kasia lubi szydełkować. Jest dokładna, a własnoręcznie zrobione rzeczy dają jej dużo radości. Na zabawę z Witkiem nie ma zbyt wiele czasu, bo w gospodarstwie jest dużo obowiązków. Witek uwielbia gotować i zna mnóstwo przepisów. Chciałby kiedyś wystąpić w programie MasterChef.


Druga Kasia szyje i czyta książki oparte na faktach, a z Adrianem lubi grać w RUMMIKUB.
Joanna spełnia się pracując jako neurologopeda kliniczny z dziećmi zaburzonymi i osobami dorosłymi po urazach mózgowo – czaszkowych. Wspólnie z Jagienką pysznie gotują i grają w planszówki. Ulubione gry to Pociągi i 5 sekund.

Ania odpręża się, gdy gotuje i piecze. Wspólnie z Kubą grają w planszówki i dbają o rybki.
Iza uwielbia pracę w ogrodzie, który dopiero powstaje. Tam ładuje akumulatory. Antoś podziela pasję mamy dlatego każdą wolna chwilę chcieliby spędzać tam razem. Antoś lubi przyrodę i wszystko co się wokół niej dzieje. Kocha wędkować. Ma już swoje pierwsze zdobycze! Ostatnio zaczął majsterkować i poznawać świat elektroniki.


Lidka lubi dbać o siebie i zaczytuje się w książkach o II wojnie światowej. Razem z Igusią śpiewają karaoke i grają w rzutki.


Dorota chciałaby podróżować. Teraz jest to trochę trudniejsze, bo wiele miejsc, atrakcji turystycznych i transport nie są dostępne dla turystów na wózkach. Z Bartkiem lubią grać w statki i Dobble.


Beata lubi, gdy wokół niej jest ładnie. Ostatnio zabrała się za odnawianie starych mebli. Z Dawidem gra w planszówki. Lubią też jeździć do kina i na termy.


Anita własnoręcznie dekoruje mieszkanie. Od dłuższego czasu stosuje dietę i stara się dbać o siebie. Razem z Krzysiem lubią rajdy piesze z PTTK. Wspólnie też gotują i pieką ciasta. Wiele radości sprawia Anicie praca jako wolontariusz w szkole Krzysia.

Prawdziwym szczęściem może obdarzyć ktoś, kto sam jest szczęśliwy


Wszystkie bohaterki są wspaniałymi mamami i pięknymi kobietami, które jak każdy mają swoje lepsze i gorsze dni. W Fundacji PODAJ DALEJ znalazły wsparcie dla swoich dzieci i dla siebie. Wiedzą, że nie mogą się poświęcać i zapominać o sobie. Starają się żyć normalnie, chociaż czasem to nie jest wcale proste.

Wszystkim bohaterom kampanii oraz Marice Sypniewskiej pięknie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas.
Udział w kampanii wzięli: Iza Chrzuszcz z Antosiem, Kasia Jankowska z Adrianem, Joanna Karczyńska z Jagienką, Katarzyna Lubka z Witkiem, Beata Maksymowicz z Dawidem, Anita Marczak z Krzysiem, Dorota Powązka z Bartkiem, Lidka Rafalska z Igą, Ania Świderska z Kubą.


***
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wspiera osoby z niepełnosprawnością w drodze do niezależnego życia. Pod stałą opieką Fundacji jest ponad 150 osób. Z każdym pracujemy indywidualnie, aby wydobyć i rozwinąć to co najlepsze. Prowadzimy Akademię Życia dla osób, które wskutek wypadku straciły sprawność i muszą nauczyć się żyć od nowa.
Więcej na www.podajdalej.org.pl

Tagi:

matka ,  dziecko ,  niepełnoprawność , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz