Partner: Logo KobietaXL.pl

Otwarcie wystawy odbędzie się 26 października (18.00 - 21.00) w przestrzeni A/D/O na Brooklynie w Nowym Jorku. (Norman Ave. 29, Brooklyn, NY 11222, USA).

W ramach wystawy zostaną zaprezentowane prace fotograficzne czołowych polskich fotografów mody młodego pokolenia: Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek, Sonia Szóstak, Mateusz Stankiewicz, Łukasz Ziętek, Jacek Kołodziejski, Paweł Fabjański, Kuba Dąbrowski i Ania Cywińska. Alexi Lubomirski, kurator wystawy, to światowej sławy fotograf o polskich korzeniach, pracujący dla największych amerykańskich magazynów, takich jak: Vogue, Harper’s Bazaar czy Elle. To właśnie Lubomirski wybrał fotografów biorących udział w wystawie i ich zdjęcia, które zostaną zaprezentowane w A/D/O w Nowym Jorku pod koniec października.

 

sonia szóstak

foto Sonia Szóstak

 

Na otwarciu wystawy oczekiwanych jest około 200 osób związanych z amerykańską branżą modową i artystyczną. Wśród gości znajdą się nie tylko dziennikarze z największych amerykańskich magazynów mody (Vogue, T Magazine, WSJ Magazine, Harper’s Bazaar etc.), ale również dyrektorzy kreatywni największych agencji kreatywnych i reklamowych (Li Inc and Co, Baron and Baron, Wednesday, Buero NY, Grey, Mother, Gotham, JWT etc.) oraz fotografowie mody, kuratorzy i kolekcjonerzy fotografii, a także mieszkający w Nowym Jorku projektanci mody, styliści oraz modelki i modele.

 

anna cywińska

foto Anna Cywińska

 

 

Warto podkreślić, że tego typu wystawa, prezentująca w szerszym wymiarze polską fotografię mody, zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w Nowym Jorku.

 

paweł fabjański

foto Paweł Fabjański

 


Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Polish-American Fashion Foundation (PAFF), organizacja non-profit, której misją jest promocja polskiej mody oraz szeroko pojętego polskiego designu na rynku amerykańskim. Celem fundacji jest nie tylko promowanie nazwisk polskich artystów i ich sztuki, ale również umocowanie ich marek na amerykańskim, głównie nowojorskim, rynku mody. PAFF realizuje promocję polskiej mody i sztuki poprzez umożliwienie polskim twórcom prezentacji swoich dzieł na rynku zagranicznym i pomoc w stworzeniu siatki kontaktów uwzględniającej osoby związane z szeroko pojętym światem mody i kultury w USA.

Tagi:

zdjęcia ,  moda ,  styl ,  wystawa ,  Nowy Jork ,  Young Poland , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót