Partner: Logo KobietaXL.pl

Selfie zyskało ogromną popularność zwłaszcza dzięki popularnej aplikacji Instagram, ale selfie są również udostępniane na Facebooku, blogach czy portalach randkowych. Osoby, które opanowały do perfekcji sztukę idealnego selfie zbierają na swoich profilach tysiące, a nawet miliony like'ów. Selfie zmieniło kierunek branży filmowej, muzycznej, reklamowej, a nawet chirurgii plastycznej. Najnowsze nowinki z tej ostatniej branży mówią o operacjach plastycznych inspirowanych właśnie selfie. Kobiety oraz mężczyźni coraz rzadziej przynoszą ze sobą na konsultacje zdjęcia ukochanej gwiazdy i mówią "właśnie tak chcę wyglądać", coraz częściej natomiast pokazują chirurgom własne profile na Instagramie, a na nich zdjęcia po tzw. przeróbkach czyli np. po poprawieniu fotki za pomocą dostępnych filtrów i to właśnie tak chcą wyglądać. 

Na chwilę obecną jednak spróbuj odłożyć temat operacji plastycznych na później i skorzystaj z niezawodnych trików i wskazówek, aby zrobić idealne selfie. Powodzenia!

1. Najlepsze światło do zrobienia idealnego selfie to światło dzienne. Autorka bloga "Peace Love Shea" otrzymała nagrodę "Najlepsze seflies" właśnie ze względu na wykorzystanie światła dziennego przy robieniu sobie zdjęć. Aby twoje selfie miało miękki, naturalny wygląd staraj się robić je na dworze, otwartej przestrzeni lub przy oknie - zawsze przy świetle dziennym. Jeśli musisz zrobić selfie przy sztucznym świetle - oświetl twarz za pomocą lampki i również trzymaj się zasady, żeby twarz była odwrócone w jej stronę 

2.  Nigdy, ale to przenigdy nie rób "dziubka" lub tzw. "kaczej buźki", bo wygląda to po prostu tandetnie. Większość kobiet robiąc minę "kaczki" chce uwydatnić kości policzkowe, ale ta dziwna mina to prosty przekaz, że starasz się aż za bardzo. Zamiast tego skorzystaj z bronzera, aby wymodelować twarz. Policzki uwydatnisz również wysyłając do kamery całusa

3. Jeśli nie wiesz co zrobić z ręką, która nie trzyma aparatu - połóż ją na biodrze, niech będzie lekko zgięta w łokciu. Będziesz wyglądała szczuplej, a twoje sylwetka nabierze ładnych kształtów.

4. Poznaj swoje dobre i złe strony czyli sprawdź, który twój profil jest rzeczywiście tym lepszym. Nie bez znaczenie jest również kąt z jakiego robisz selfie - nigdy z dołu. Złota zasada selfie, mówi że najlepsze wychodzą z aparatu trzymanego tuż ponad linią wzroku i lekko z prawej lub lewej strony - zależnie od twojej lepszej strony. W ten sposób broda i kości policzkowe są podkreślone, a ty wyglądasz szczuplej. Nie przesadź jednak z wysokością, bo możesz kompletnie zniszczyć proporcje, a twoja głowa będzie wydawać się po prostu ogromna w porównaniu do ciała. Wypróbuj "żółwia". Unieś podbródek do sufitu i trzymaj tak głowę przez 10 sekund. Powinnaś poczuć mięśnie szyi. Po tym czasie masz około 5 sekund, aby opuścić brodę, przechylić delikatnie głowę i zrobić selfie. To ulubiony trik Candice Swanepoel - modelki Victoria's Secret.

5. Zadbaj o tło. Interesujące tło za twoją uśmiechniętą twarzą zawsze będzie przyciągać wzrok, staraj się więc je w miarę możliwości urozmaicać. Dzięki pokazywaniu miejsc, pomieszczeń czy pejzaży, na tle których robisz selfies będziesz również budować więź ze swoimi odbiorcami poprzez "wpuszczenie" ich do swojego prywatnego życia. Jeśli chodzi o tło istnieje jeszcze jedna złota zasada selfie: zawsze upewniaj się co znajduje się za twoimi plecami!

6. Staraj się robić jak najwięcej "naturalnych selfie". Nie oznacza to, że musisz od razu pokazać wszystkim jak wyglądasz bez makijażu, po nieprzespanej nocy czy wypaleniu paczki papierosów popijanej czerwonym winem, ale staraj się od czasu do czasu pokazać w delikatnym makijażu, bluzie dresowej lub ciepłym swetrze przy kubku gorącej herbaty. Nie musisz za każdym razem wyglądać jakbyś szła na najważniejsze przyjęcie w swoim życiu. 

7. Używaj filtrów. Baw się dostępnymi w sieci aplikacjami z mnóstwem interesujących filtrów, które poprawią twoje selfie - wyostrzą obraz, lub ukryją to co chcesz ukryć. 

8. Nie rób selfie w dziwnych lub niestosownych miejscach czy sytuacjach jak np. toaleta, pogrzeb czy solarium. Musisz wiedzieć co jest dozwolone, a co już można nazwać przesadą. Jest ok jeśli chcesz pokazać swoje ciało w siłowni, ale w toalecie? Pomyśl...

9. Specjaliści od Instagrama twierdzą, że aby nie zanudzić swoich odbiorców w tym samym stroju możesz opublikować jedynie od 2 do 3 zdjęć.

10. Podczas robienia selfie zawsze, ale to zawsze utrzymuj kontakt wzrokowy z kamerą. Kontakt wzrokowy sprawdza się zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Tylko nie przesadź z intensywnością.

 

Zapisz

Tagi:

selfie ,  świat ,  zdjęcia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót