Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Nie zgadzaj się, aby ktokolwiek robił ci zdjęcia "od dołu" - to nie jest dobra perspektywa, chyba że masz przynajmniej 1,80 cm i rozmiar zero. Większość kobiet na takich zdjęciach wygląda na znacznie grubsze niż są w rzeczywistości. Najlepiej jeśli aparat będzie ustawiony nieco powyżej linii twojej głowy.

2. Nie zapominaj o odpowiednim ubiorze, jeśli zależy ci na optycznie wydłużonej sylwetce i zachowaniu odpowiednich proporcji, zacznij nosić ubrania w jednym kolorze - od stóp do głów! 

3. Upewnij się, że twoja fryzura nie jest "zbyt ciasna". Mocne upięcia blisko skóry głowy, warkocze czy sztywne kucyki mogą sprawić, że na zdjęciach twoja głowa w porównaniu do ciała będzie wydawała się nieproporcjonalnie mała, a przez to twoje ciało... wyjątkowo duże... 

4. Jeśli na zdjęciach masz zamiar pokazać trochę więcej ciała niż zazwyczaj powinnaś pomyśleć o sztucznej, ale delikatnej opaleniźnie, która nada skórze blasku. Dzięki niej twoje ramiona, nogi, ręce i szyja będą wyglądać na znacznie szczuplejsze. Twarz natomiast lepiej oprósz lekkim bronzerem ponieważ zbyt ciemna opalenizna na twarzy może cię niepotrzebnie postarzać. 

5. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek dlaczego aktorki pozują z ręką na biodrze? Swobodnie wiszące ręce mogą sprawić na zdjęciach wrażenie, że ciało jest płaskie, a tym samym większe i niekształtne. Kiedy trzymasz ręce na biodrach automatycznie podnosisz ramiona, napinasz mięśnie, uwydatniasz biust i obojczyki. 

6. Liczy się dystans - im bliżej obiektywu aparatu fotograficznego znajdzie się część twojego ciała, tym będzie wydawała się większą.

7. Jeśli zdjęcie będzie wykonywane na siedząco nie zapominaj o odpowiedniej pozycji, bo to ona może zrujnować każdą fotografię. Skrzyżuj nogi i upewnij się, że łydki oraz kostki ściśle do siebie przylegają.

8. Jeśli masz na sobie coś, co jest bardzo obcisłe, a nawet trochę za ciasne, podczas pozowania do zdjęć trzymaj swoją torebkę blisko obszaru, który chcesz zamaskować - to zawsze działa! KKR

 

 

Tagi:

zdjęcia ,  fotografia ,  sylwetka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz