Partner: Logo KobietaXL.pl

26 mam na 26 maja pozuje z różowym sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem gehenny, jaką przeżywają te zwierzęta.

Aktorki: Paulina Holtz, Maria Winiarska i Agnieszka Sienkiewicz mówią: „Jestem matką, współczuję. Już czas Zakończyć Epokę Klatkową”.

mamy

Prawie milion świń zamyka się każdego roku w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce są tak ciasne, że zwierzęta nie są w stanie wykonać w nich kilku kroków, ani nawet się obrócić. Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze stawaniem i przewlekły stres, to jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego też organizacja wzywa do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i Zakończenia Epoki Klatkowej.

 

W piątek 26 maja, w Dzień Matki, aktywiści z organizacji CIWF Polska pojawią się na ulicach Warszawy. Będą rozdawać przechodniom różowe serca-ryjki, zbierać podpisy pod petycją oraz zachęcać do przyłączenia się do kampanii. W akcję zaangażowały się także warszawskie i krakowskie restauracje: Wegemama, Krowarzywa i Vegan Pizza, w których również będzie można otrzymać naklejkę oraz wesprzeć kampanię na rzecz świń, poprzez zakup specjalnie przygotowanych na tę okazję ciast.

 

Petycja do Ministra Rolnictwa: www.ciwf.pl/dzienmatki

Paulina Holtz - Epoka Klatkowa from CIWF Polska on Vimeo.

Tagi:

matka ,  dzień matki ,  świnie ,  klatki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót