Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli znalazłaś się w sytuacji podbramkowej i nie ma innego wyjścia, jak rozwód, przeprowadź go tak, abyś na tym nie straciła. Pamiętaj, kobiety są znacznie bardziej obciążone obowiązkami, poświęcają czas rodzinie, piorą gotują, sprzątają, nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia. Nawet jeśli zarabiałaś mniej i tak należy ci się połowa wspólnego majątku!

 

Przede wszystkim nie podejmuj żadnych decyzji pochopnie i nie unoś się honorem. Honor przychodzi w chwili gniewu, ale gniew minie i zostaniesz sama z szarą rzeczywistością. Dlatego mówienie – niech idzie, niczego od niego nie chcę, nie jest najlepszym wyjściem.

 

Masz prawo chcieć, bo oddałaś mu część swojego życia!

 

Oczywiście są sytuacje, że rozwód jest wspólnie uzgodnioną decyzją, małżonkowie potrafią się dogadać, nie mają do siebie pretensji. I wtedy nie ma o co kopii kruszyć.

 

Ale to jest rzadkość. Z reguły rozwód to owoc wieloletniego konfliktu, sporów, kłótni, często przemocy ze strony mężczyzny, fizycznej i psychicznej albo zdrady. I wówczas nie możesz być bierna.

 

Pamiętaj, można rozwieść się bez orzekania o winie któregokolwiek małżonków. W przypadku braku stwierdzenie wyłącznej winy o rozpadzie małżeństwa w orzeczeniu sądowym małżonkowie również mają prawo do żądania zaspokojenia swoich potrzeb w wyniku pogorszenia sytuacji materialnej, ale jedynie w wypadku jeżeli znajdują się oni w niedostatku. Pomoc wówczas powinna nastąpić w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego.

Obowiązek ten wygaśnie po 5 latach od orzeczenia rozwodu. W wyjątkowych sytuacjach wymienionych przez ustawodawcę może on trwać dłużej. Co więcej obowiązek utrzymywania małżonka wygaśnie z chwilą zawarcia przez byłego małżonka który pobiera świadczenia alimentacyjne, nowego związku małżeńskiego.

 

Jeśli ty jesteś ofiarą, a rozwód jest z jego winy, nie gódź się na takie rozwiązanie. Jest dla ciebie nieopłacalne. Wystąp o rozwód z winy męża i choć wymagać to będzie więcej wysiłku, zapewni ci poczucie bezpieczeństwa.

 

Pamiętaj! W wyniku orzeczenia rozpadu małżeństwa z orzeczeniem o winie wyłącznej jednego z małżonków niesie spore skutki między innymi w strefie alimentacyjnej. Pogorszenie sytuacji materialnej małżonka nie uznanego za wyłącznie winnego, po rozwodzie oznaczać będzie, iż wyłącznie winny małżonek zostanie zmuszony do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku. W razie więc nieszczęścia, utraty pracy, będziesz miała prawo do żądania alimentów.

 

Nie wahaj się też walczyć o korzystny podział majątku oraz zabezpiecz alimenty dla dzieci. Wybierz dobrego adwokata, który ma doświadczenie w sprawach rozwodowych.

Tagi:

zdrada ,  związek ,  rozwód ,  prawo ,  małżeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz