Reklama:
blocker

Opublikowany przez CenEA raport informuje dokładnie o tym, ile pieniędzy z budżetu kosztowalyby poszczególne partyjne obietnice. Nie dało się jedynie obliczyć wydatków PO, bo projekt płacenia wspólnie podatków i składek na ZUS i NFZ owiany jest wielką tajemnicą.

Najbardziej obszerne zmiany w zakresie polityki gospodarczej i podatkowej proponuje KORWiN. Jednak to własnie wielkość tej skali powoduje, że trudno oszacować ich realne koszy.

Najbardziej oszczędyne jest PSL - 3,7 miliarda złotych z budżetu czyli 1,1 %. Na zmianach proponowanych przez Nowoczesną gospodrastwa domowe zyskałyby ogółem 6 miliardów złotych. Tyle tylko, że głównie gospodarstwa bogatsze. Koszt dla bużetu - 9,5 miliarda zł, 1,8 %.

Partia Razem - propozycje 15,7 miliarda zł, 4,8%. Na obietnice PiS potrzeba już 44,9 miliarda złotych, co stanowi 13% tegorocznego budżetu. jeszcze droższy jest KUKIZ - 67,4 miliarda zł, 25 % budżetu. Najdrożej kosztowałoby wypełnienie obietnic Zjednoczonej Lewicy, bo aż 97,7 miliarda zł, w sumie 30 procent tegorocznego budżetu.

Na co partie by wydawały, jak wyglądają szczegółowe analizy? Zobaczcie pełny raport.

Tagi:

wybory 2015,  wybory,  PiS,  nowoczesna,  Zjednoczona Lewica,  SLD,  KUKIZ,  KORWiN,  pieniądze, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~Keep these artcelis coming as they've opened many new doors for me.   zgłoś nadużycie  

    Keep these artcelis coming as they've opened many new doors for me.

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...