Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

W dobie konsumpcyjnego stylu życia, tanich sieciówek i nieograniczonego wyboru wiele osób nie zastanawia się nad tym z czego i w jaki sposób wykonywane są ich ubrania. 

Oganizacja non-profit o nazwie Fashion Revolution postanowiła uświadomić mieszkańców Berlina i pokazać im jak powstają tanie ubrania, które kupują na targach, w sieciówkach i supermarketach. Automat oferował białe t-shirty za jedyne 2 euro od sztuki, ale po wrzuceniu gotówki maszyna nie wypuszczała koszulki a wyświetlała film dotyczący osób, które ją uszyły. Po filmie na głownym ekranie pojawiało się pytanie "Czy dalej chcesz kupić ten t-shirt?". 

 

Film został opublikowany 24 kwietnia - data nie jest przypadkowa, tego samego dnia w 2013 roku runął budynek Rana Plaza na przedmieściach Dhaki w Bangladeszu, podczas tragedii zginęło 1000 robotników, którzy szyli ubrania w niebezpiecznych warunkach pracy. Fashion Revolution  chce tym samym rozpocząć dyskusję na temat tego gdzie i w jakich warunkach zostały wykonane nasze ubrania. 

Obejrzyj film i zabierz swój głos w dyskusji. 

 

 

KKR

Tagi:

zakupy ,  ubrania ,  konsumpcjonizm ,  moda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz