Wiecznie brakuje do pierwszego, a pieniądze płyną jak woda? A może to twoja wina, że nie kontrolujesz domowych wydatków? Zobacz, co zrobić, aby było łatwiej:

1.Uświadom wszystkim domownikom, jaka jest sytuacja, nie tylko ty musisz zacisnąc pasa!

2. Przestań kupować kolorowe napoje gazowane i wodę w butelkach. Zainwestuj w filtry do wody i zacznij przygotowywać np. smakowe harbaty lub wody z dodatkiem warzyw i owoców. Będzie i taniej i zdrowiej.

3. Postaraj się ograniczyć używanie karty kredytowej do minimum. Zacznij płacić gotówką, będziesz mogła łatwiej kontrolować ilość wydawanych pieniędzy.

4. Zacznij przygotowywać domowe posiłki, zrezygnuj z jedzenia na mieście, zamawiania jedzenia na telefon. Gotuj obiady, które wystarczą na kilka dni. Przygotowane wcześniej śniadania i lunche trzymaj w hermetycznie zamkniętych pojemnikach lub torebkach w lodówce. Pamiętaj również o tym kiedy wyjeżdżasz poza miasto, zamiast zatrzymywać się na obiad lub przekąskę w restauracji lub na stacji beznzynowej zabieraj jedzenie ze sobą w podróż.

5. Zacznij kupować na wyprzedażach wszystko co tylko możliwe. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym artykule

6. Bez względu na wszystkie wydatki co miesiąc odkładaj 10% zarobionych pieniędzy. 

7. Nie wyrzucaj i nie oddawaj starych mebli, ubrań, gadżetów etc. - zacznij je sprzedawać. 

8. Nie wyrzucaj jedzenia! Zacznij być kreatywna i staraj się wykorzystać wszystko co kupiłaś. Np. z resztek mięsa, wędliny, warzyw czy ryb możesz wyczarować pyszne jajeczne muffinki. Czasami wydaje nam się, że nie mamy już nic w lodówce - spójrz ponownie i zastanów się jak wykorzystać to, co w niej jeszcze masz.

9. Usiądź wygodnie i spisz na kartce papieru na co wydajesz najwięcej pieniędzy w ciągu miesiąca. Jeśli będziesz wiedziała gdzie znika większość twoich pieniędzy, będziesz mogła natychmiast ograniczyć wydatki.

Tagi:

oszczędzanie,  pieniądze,  społeczeństwo,  poradnik,  budżet, Reklama - Adnow
loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót