Partner: Logo KobietaXL.pl

Wiecznie brakuje do pierwszego, a pieniądze płyną jak woda? A może to twoja wina, że nie kontrolujesz domowych wydatków? Zobacz, co zrobić, aby było łatwiej:

1.Uświadom wszystkim domownikom, jaka jest sytuacja, nie tylko ty musisz zacisnąć pasa!

2. Przestań kupować kolorowe napoje gazowane i wodę w butelkach. Zainwestuj w filtry do wody i zacznij przygotowywać np. smakowe herbaty lub wody z dodatkiem warzyw i owoców. Będzie i taniej i zdrowiej.

3. Postaraj się ograniczyć używanie karty kredytowej do minimum. Zacznij płacić gotówką, będziesz mogła łatwiej kontrolować ilość wydawanych pieniędzy.

4. Zacznij przygotowywać domowe posiłki, zrezygnuj z jedzenia na mieście, zamawiania jedzenia na telefon. Gotuj obiady, które wystarczą na kilka dni. Pamiętaj również o tym kiedy wyjeżdżasz poza miasto, zamiast zatrzymywać się na obiad lub przekąskę w restauracji lub na stacji benzynowej, zabieraj jedzenie ze sobą w podróż.

5. Zacznij kupować na wyprzedażach wszystko co tylko możliwe. Zastanów się też kilka razy, zanim znowu coś kupisz. Czy naprawdę jest ci to niezbędne?

6. Bez względu na wszystkie wydatki co miesiąc odkładaj 10% zarobionych pieniędzy. 

7. Nie wyrzucaj i nie oddawaj starych mebli, ubrań, gadżetów etc. - zacznij je sprzedawać. 

8. Nie wyrzucaj jedzenia! Zacznij być kreatywna i staraj się wykorzystać wszystko co kupiłaś. Np. z resztek mięsa, wędliny, warzyw czy ryb możesz wyczarować pyszne zapiekanki Czasami wydaje nam się, że nie mamy już nic w lodówce - spójrz ponownie i zastanów się jak wykorzystać to, co w niej jeszcze masz.

9. Usiądź wygodnie i spisz na kartce papieru na co wydajesz najwięcej pieniędzy w ciągu miesiąca. Jeśli będziesz wiedziała gdzie znika większość twoich pieniędzy, będziesz mogła natychmiast ograniczyć wydatki.

Tagi:

oszczędzanie ,  pieniądze ,  społeczeństwo ,  poradnik ,  budżet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót