Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Mniej siedź, ale śpij, ile masz chęć. Zdrowy sen jest leczniczą siłą, ale codziennie trzeba na niego zarobić jakimś wysiłkiem fizycznym. Dobrze jest w ciagu dnia zdrzemnąć się pół godziny na wznak, aby krew odświeżyła głowę i twarz. Źle spać po posiłku, bo wtedy krew staje się gęsta i tłuszcz osadza się na naczyniach.

 

Szukaj okazji pobyć trochę nad wodą. Ona usuwa zmęczenie, oczyszcza myśli. Staraj się więcej być pod gołym niebem. Przyucz się mieszkać w chłodnym pomieszczeniu. Wystarczy, aby nogi i ręce były ciepłe, ale głowa - w chłodzie. Ciało niszczeje i starzeje się od ciepła.

 

Słabe, nędzne ciało umacniaj ziołami. Garstkę ziół, owoców, liści, poziomek, gałązek porzeczki, maliny, zaparz wrzącą wodą i pij przez cały dzień. W zimie z tego dużo korzyść będziesz miał.

 

Więcej ruszaj się. Toczący się kamień nie porasta mchem. Nigdy nie bój się zacząć uczyć się czegoś nowego - odnowisz się sam.

 

Nigdy nie byłem w uzdrowisku, ani w niedzielę nie wylegiwałem się. Mój wypoczynek - to zmiana zajęć. Nerwy odpoczywają, kiedy pracują ręce. Ciało nabywa siły, gdy pracuje głowa.

 

Aby nie chodzić z dzieckiem do szpitala i aptek, oddaj go w ręce Natury. Od najmłodszych lat naucz chodzić po ziemi boso. To najlepsze hartowanie. Opali się dziecko na słońcu — to pójdzie na korzyść, ugryzła osa lub mrówka — też dobrze, oparzyła pokrzywa, wykąpało się w chłodnej wodzie, podrapało się o kolce, zjadło owoc leżący na ziemi w ogrodzie — znaczy uodporniło się na dolegliwości, stało się mocniejsze ciałem, silniejsze duchem.

 

Jeśli jesteś zmęczony, czujesz słabość, ból, daj organizmowi odpocząć. Niech lżejsze będą twoje posiłki. Dlatego trzeba jeść jeden wtedy posiłek w ciągu dnia. Następnego dnia – inne danie. I tak przynajmniej tydzień lub dwa.

 

Kiedy poczujesz, że organizm szybko się męczy, że wszystko cię irytuje, wszystko jak to się mówi leci z rąk — to znaczy trzeba jeść marchew dwa-trzy razy dziennie. Tak przywrócisz siły.

 

Żeby nie było przeziębienia, nie kąp się w ciepłej wodzie, jedz codziennie orzechy i czosnek, chodź boso po wysypanej na podłodze kukurydze i dużo śpij.

 

Chcesz długo zachować młodość i długo żyć? Raz w tygodniu rób sobie orzechowo-jabłkowy dzień. Rano przygotuj 8 jabłek i 8 orzechów. Co każde 2 godziny zjadaj po jednym jabłku i orzechu. Aby w ciągu dnia żołądek był zajęty.

 

6 głównych rzeczy, które trzeba pamiętać:

 

Jeśli nie wiesz co zrobić, rób coś co możesz.

Jeśli boisz się czegoś zrobić, nie rób tego, ale jeśli robisz to, nie bój się.

"Złej", bezużytecznej, niepotrzebnej pracy nie ma.

Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowuj się jak podpowiada serce, ale nie przekraczaj miary.

Nie wszystko podlega rozumowi. Ale wszystko zależy od wytrwałości.

Rzeczy niemożliwe nie istnieją, dopóki żyjesz i jesteś wolny.http://ruslekar.info

 

 

Tagi:

szczęście ,  życie ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: