Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Ludziom inteligentnym żyje się łatwiej, sprawniej rozwiązują różnorakie problemy, dostosowują się nawet do nieoczekiwanych zmian w swoim życiu. Dlaczego tak się dzieje? Bo mają kilka cech charakteru, które znacznie im w tym pomagają. Oto one:

 

1. Umiejętność czytania emocji

Ludzie inteligentni doskonale odczytują stan emocjonalny otaczających ich osób. Świetnie się przystosowują do każdych warunków.

 

2. Wiedzą, czego nie wiedzą

Ludzie inteligentni mają świadomość swoich braków. Są całe życie uczniami, nie wstydzą się pytać innych, szukać odpowiedzi, umieją się przyznać do tego, że czegoś nie wiedzą.

 

3. Ciekawość

Interesuje ich los innych, wiele zjawisk naukowych i nie tylko. Są otwarci na nowe horyzonty myślowe.

 

4. Nie przeceniają swoich umiejętności

Ludzie inteligentni mierzą siły na zamiary. Nie podejmują się zadań, co do których mają pewność, że ich wykonanie może ich przerosnąć.

 

5. Śmiech z samego siebie

Ludzie inteligentni umieją się śmiać sami z siebie. Uwielbiają też robić psikusy innym. Często są sarkastyczni, czego wielu nie rozumie i stąd dochodzi do konfliktów.

 

6. Skłonność do samotności

Unikają jak ognia jałowych spotkań i nudnych rozmów. Wolą spędzać czas samotnie niż balować w klubach, bywać na głośnych spotkaniach towarzyskich.

 

7. Uwielbiają pracować nocą

Pomimo to nie śpią do południa. Ludzie inteligentni wstają dość wcześnie rano, choć pierwsza połowa dnia służy im jako rozruch.

 

8. Kochają drzemki

Ludzie inteligentni nie gardzą możliwością krótkiej drzemki, a nawet kilkanaście minut snu podczas dnia wpływa korzystnie na mózg.

Tagi:

inteligencja ,  emocje ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót