Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Przestań udawać, że twoje problemy nie istnieją. Staw im czoła, zmierz się z nimi!

 

Dopóki nie rozwiążesz najważniejszych dla siebie spraw, nie będziesz mogła iść do przodu. Pamiętaj, że już samo nieustanne myślenie o problemach bez próby ich rozwiązania, paraliżuje twoje działania.

 

 

2. Przestań udawać, że nie popełniałaś błędów. Wszyscy je robią. Ucz się na nich, to one stworzyły cię taką, jaką dziś jesteś.

 

Nie wyrzucaj błędów i porażek ze swojej pamięci. Nie szukaj winnych wkoło. Porażki są po to, by były dla nas lekcjami.

 

 

3. Przestań lekceważyć rzeczy, które są dla ciebie ważne.

 

Bardzo często, nie mogąc osiągnąć tego, co chcemy, zaczynamy udawać, że nie ma to dla nas znaczenia. Nie tędy droga, przyznaj się sama przed sobą, na czym ci zależy i próbuj znaleźć sposób, aby to mieć.

 

 

 

4. Przestań zaspokajać najpierw potrzeby innych ludzi, zacznij wreszcie od swoich.

 

Bardzo często uznajemy, że inne osoby są ważniejsze od nas. Tymczasem należy przede wszystkim myśleć o tym, czy to czego wymagają od nas inni, jest zgodne z naszymi potrzebami.

 

 

 

5. Przestań udawać, że niczego nikomu nie zazdrościsz. Zazdrość pokazuje ci, czego tak naprawdę byś chciała.

 

Zdrowa zazdrość uświadamia nam, czego tak naprawdę pragniemy. Jeśli zazdrościsz koleżance pieniędzy, skup się na tym, by sama je zarabiać. Jeśli dobrej pracy, sama zacznij takiej szukać.

 

 

 

6. Przestań być cały czas miła, masz prawo do złości, smutku, frustracji.

 

Nikt z nas nie jestem robotem i mamy prawo do całej gamy uczuć. Należy je okazywać, ale bez przekraczania granic innych osób.

 

 

 

7. Przestań udawać, że jesteś szczęśliwa. Masz prawo do bycia niezadowolona z wielu rzeczy. Tylko uświadomienie sobie ich istnienia pozwoli ci na zmianę.

 

Utrzymywanie swojego fałszywego wizerunku jest popularne, szczególnie w mediach społecznościowych. Nie musisz obcym ludziom opowiadać o swoich problemach. Ale kreowanie wirtualnego, szczęśliwego życia powoduje jedynie frustrację.

 

 

8. Przestań czekać na jutro. Chcesz czegoś, to rób to dziś.

Czasy w których żyjemy, pokazują nam, że czekanie z marzeniami na odległą przyszłość, nie ma kompletnie sensu. Rób to, na co masz ochotę. Idź na masaż, wyjedź, kup sobie coś, na co bardzo masz ochotę.

 

 

 

 

Tagi:

szczęście ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót